Reklama
reklama

Hasiči likvidovali požár chaty, škoda je jeden milion korun

Neveselou událost zažili v noci na dnešek hasiči na Vyškovsku, když dorazili do Nevojic k nově zrekonstruované chatě. Ta byla celá v plamenech a nepodařila se jim už zachránit. Uvnitř naštěstí nikdo nebyl.

Původně hasiči ani nevěděli, kam přesně jedou. „Z hlášení nebylo jednoznačně zřejmé, kde se událost nachází. Proto vyslalo krajské středisko pět jednotek tak, aby se hasiči sjížděli k zásahu z různých směrů,“ uvedl mluvčí hasičů David Jirouš. Podle informací se měl požár nacházet mezi Bučovicemi a místní částí Kloboučky.

Místo objevili jako první hasiči z Bučovic. „Hned při příjezdu uviděli, že kromě chaty, která byla kompletně v plamenech, hoří dva plné dřevníky a další dvě hromady dřeva. Jednotlivá ohniska byla od sebe vzdálena až osmdesát metrů,“ popsal mluvčí. Rychlost hasičů se vyplatila, podařilo se jim uchránit poblíž stojící chatu, vedle které hořela jedna z dřevěných hromad.

„Objekt nebylo možné odpojit od elektrické energie, proto přivolal velitel požáru pohotovostní službu elektrických rozvodných závodů,“ dodal Jirouš. Hašení trvalo až do ranních středečních hodin.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Hrad Špilberk Foto: Centrum news
Rok 1968 v Brně očima cenzora. Tak se jmenuje nová výstava Muzea města Brna, která připomene letošní 50. výročí okupace Československa vojsky pěti států Varšavské smlouvy.
22.08.2018 - 07:00
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Komentáře