Reklama
reklama

Hasiči likvidovali požár chaty, škoda je jeden milion korun

Neveselou událost zažili v noci na dnešek hasiči na Vyškovsku, když dorazili do Nevojic k nově zrekonstruované chatě. Ta byla celá v plamenech a nepodařila se jim už zachránit. Uvnitř naštěstí nikdo nebyl.

Původně hasiči ani nevěděli, kam přesně jedou. „Z hlášení nebylo jednoznačně zřejmé, kde se událost nachází. Proto vyslalo krajské středisko pět jednotek tak, aby se hasiči sjížděli k zásahu z různých směrů,“ uvedl mluvčí hasičů David Jirouš. Podle informací se měl požár nacházet mezi Bučovicemi a místní částí Kloboučky.

Místo objevili jako první hasiči z Bučovic. „Hned při příjezdu uviděli, že kromě chaty, která byla kompletně v plamenech, hoří dva plné dřevníky a další dvě hromady dřeva. Jednotlivá ohniska byla od sebe vzdálena až osmdesát metrů,“ popsal mluvčí. Rychlost hasičů se vyplatila, podařilo se jim uchránit poblíž stojící chatu, vedle které hořela jedna z dřevěných hromad.

„Objekt nebylo možné odpojit od elektrické energie, proto přivolal velitel požáru pohotovostní službu elektrických rozvodných závodů,“ dodal Jirouš. Hašení trvalo až do ranních středečních hodin.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře