Reklama
reklama

Gentlemanem silnic se stal policista. Zachránil muže a ženu z hořícího auta

Již 98. titul Gentleman silnic získal v úterý vyškovský policista Jakub Štaffa. Loni na podzim při dopravní nehodě na Prostějovsku zachránil dva mladé životy - teprve šestnáctileté dívky a devatenáctiletého řidiče z hořícího auta.

Gentelman silnic je společný projekt České pojišťovny a Policie, který vznikl v roce 2004 s cílem motivovat účastníky silničního provozu k tomu, aby si pomáhali a nebyli k sobě lhostejní. Stává se jím ten, kdo osobně přispěje k záchraně života nebo jiným způsobem pomůže ostatním při závažné dopravní nehodě. Letos tento titul získal policista Jakub Štaffa, který se na vyškovském dopravním inspektorátu věnuje šetření dopravních nehod.

Za co ale ocenění policista dostal? V sobotu 16. listopadu krátce po poledni jel Jakub Štaffa ve svém osobním autě z obce Konice do Prostějova. Byl mimo službu. Na silnici před ním se čelně srazila dvě vozidla a jedno z nich začalo hořet. Díky pohotové reakci se policistovi podařilo zabránit střetu s dalšími vozidly. Okamžitě pak běžel k havarovanému autu a přímo z hořící felicie, u které se navíc zablokovaly dveře, vyprostil zraněnou spolujezdkyni a za pomoci dalšího účastníka nehody i těžce zraněného řidiče. Díky jeho rychlému a rozhodnému zásahu oba mladí lidé nehodu přežili.

Nejde však o první vyznamenání, které osmadvacetiletý policista za svůj čin získal. Prezident České republiky mu v březnu v prostorách Pražského hradu předal Zlatý záchranářský kříž. Policejní prezident ocenil jeho hrdinský čin již v prosinci loňského roku udělením medaile „Za statečnost.“

Autor: 
redakce
Aktuálně
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
V průběhu podzimu se léčil ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně olympionik a komeťácká legenda Vladimír Nadrchal. Vzhledem k tomu, že jeho operace zad proběhla dle plánu a pan Nadrchal procházel...
17.01.2018 - 14:13
Nová část hřbitova ve Slatině Foto: Magistrát města Brna, Z. Kolařík
Slatinský hřbitov město rozšířilo o 1600 metrů čtverečních s kapacitou 56 klasických kopaných hrobů a 318 urnových. Náklady na úpravy se vyšplhaly na 3,1 milion korun. Částku financovalo město Brno.
17.01.2018 - 07:34
Vizualizace rozhledny Holedná Foto: Projekt Dáme na vás
Výzvu k podávání návrhů do druhého ročníku participativního rozpočtu statutárního města Brna schválili dnes radní. Podávat návrhy bude možné od 15. února do konce května 2018. Celková vyčleněná...
16.01.2018 - 16:50
Komentáře