Reklama
reklama

Gentlemanem silnic se stal policista. Zachránil muže a ženu z hořícího auta

Již 98. titul Gentleman silnic získal v úterý vyškovský policista Jakub Štaffa. Loni na podzim při dopravní nehodě na Prostějovsku zachránil dva mladé životy - teprve šestnáctileté dívky a devatenáctiletého řidiče z hořícího auta.

Gentelman silnic je společný projekt České pojišťovny a Policie, který vznikl v roce 2004 s cílem motivovat účastníky silničního provozu k tomu, aby si pomáhali a nebyli k sobě lhostejní. Stává se jím ten, kdo osobně přispěje k záchraně života nebo jiným způsobem pomůže ostatním při závažné dopravní nehodě. Letos tento titul získal policista Jakub Štaffa, který se na vyškovském dopravním inspektorátu věnuje šetření dopravních nehod.

Za co ale ocenění policista dostal? V sobotu 16. listopadu krátce po poledni jel Jakub Štaffa ve svém osobním autě z obce Konice do Prostějova. Byl mimo službu. Na silnici před ním se čelně srazila dvě vozidla a jedno z nich začalo hořet. Díky pohotové reakci se policistovi podařilo zabránit střetu s dalšími vozidly. Okamžitě pak běžel k havarovanému autu a přímo z hořící felicie, u které se navíc zablokovaly dveře, vyprostil zraněnou spolujezdkyni a za pomoci dalšího účastníka nehody i těžce zraněného řidiče. Díky jeho rychlému a rozhodnému zásahu oba mladí lidé nehodu přežili.

Nejde však o první vyznamenání, které osmadvacetiletý policista za svůj čin získal. Prezident České republiky mu v březnu v prostorách Pražského hradu předal Zlatý záchranářský kříž. Policejní prezident ocenil jeho hrdinský čin již v prosinci loňského roku udělením medaile „Za statečnost.“

Autor: 
redakce
Aktuálně
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Tři kuriózní nehody museli policisté řešit na přelomu července a srpna. Naštěstí při nich nebyl nikdo zraněn, ovšem měly společného jmenovatele.
16.08.2017 - 17:38
Během tropických dní je cestování veřejnou dopravou pro mnoho lidí velice nepříjemné, a to především kvůli vysokým teplotám uvnitř vozů. Stejně jako Praha, i Brno se chystá nakoupit nové...
16.08.2017 - 17:24
Velkolepá fotografická výstava Jeden kmen zavede návštěvníky do fantasy světa skřetů z kmene Snaga. Samotné výstavě bude předcházet jednodenní fantasy festival.
16.08.2017 - 14:49
Placení parkovného bezkontaktně či pomocí SMS. Běžná praxe, která vzniká na mnoha místech v republice. Řidiči v Brně si však musejí ještě počkat.
16.08.2017 - 07:52
Komentáře