Reklama
reklama

FOTOGALERIE: U Slavkova je i letos dobojováno. Tentokrát bez Napoleona

Osm stovek vojáků v dobových uniformách se představilo na bitevním poli pod vrchem Santon, kde se v sobotu odpoledne odehrála rekonstrukce bitvy tří císařů u Slavkova.

Rekonstrukci slavné bitvy u Slavkova z roku 1805, při níž francouzský císař Napoleon porazil se 75 tisíci muži přesilu více než 85 tisíc spojeneckých vojáků Ruska a Rakouska-Uherska, přihlíželo asi devět tisíc diváků.

Na každé straně bojovaly asi čtyři stovky pěšáků s puškami. Proti nim občas vyjelo k soubojům padesátka jezdců na koních a dělostřelci pálili z patnácti kanónů.

Postava Napoleona tentokrát u Slavkova chyběla, protože jeho představitel, americký herec Marc Schneider, se nemohl zúčastnit.

Bitva skončila ukořistěním bojové zástavy rakouských dělostřelců francouzskou pěchotou.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře