Reklama
reklama

Farmu v Olšanech koupil Bolkův přítel miliardář Seidl za 11,5 milionu

Bývalou farmu Bolka Polívky v Olšanech na Vyškovsku koupila Severočeská správa nemovitostí, jejímž většinovým společníkem je hercův přítel Alexandr Seidl. Insolvenčnímu správci podal jako jedinný zájemce nabídku za 11,5 milionu korun, což byla minimální cena. Seidl zatím nemá přesné plány, jak s farmou naloží.

Nyní se čeká na přepis nemovitosti na katastru a insolvenční správce chystá rozvrhové usnesení, podle něhož se uspokojí věřitelé. Za farmou zůstaly dluhy přes 40 milionů korun.

Z jednoho milionu, který už má správce na účtu, uhradí dluhy převážně za energie, jež farma odebírala od dodavatelů v době konkurzu.

Farma se dostala do problémů při dostavbě hotelu a stavbě wellness centra. Projekt získal podporu z evropských fondů. Stavební firma Kaláb ale dostala peníze jen z dotace, Polívka jí nezaplatil zbývající část peněz - 8 milionu korun. Proto v říjnu 2012 podala stavební firma Kaláb návrh na insolvenci a loni v dubnu poslal soud podnik do konkurzu. Pohledávky v hodnotě přes 50 milionu korun přihlásilo více než 50 věřitelů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře