Reklama
reklama

Dvě nehody na Vyškovsku způsobila lesní zvěř

Během úterý vyjížděli vyškovští policisté hned ke dvěma nehodám, při nichž se střetla vozidla s lesní zvěří. Škoda byla více než třicet tisíc korun.

V době, kdy je nižší viditelnost, zejména v brzkých ranních či nočních hodinách se může snadno stát, že šoférovi vběhne přímo do cesty zvíře, nejčastěji jde o srnky či srnce. „Tuto nepříjemnou zkušenost zažil i řidič fabie krátce po jedenadvacáté hodině na silnici mezi Ivanovicemi na Hané a Vyškovem,“ upřesnila policejní mluvčí Alice Musilová.

Střet se srnou skončil desetitisícovou škodou na vozidle, řidič vyvázl naštěstí bez zranění. O necelé dvě hodiny později srazil srnu další řidič, tentokrát poblíž obce Hvězdlice. Na vozidle vznikla škoda dvacet tisíc korun. Oba šoféři prošli i dechovou zkouškou na alkohol. „Od počátku roku jde již na Vyškovsku o devětadvacátou nahlášenou srážku se zvěří,“ dodala.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře