Reklama
reklama

Dva předškoláci spadli ve školce do studny. Skočila za nimi učitelka

Malá zlodějina mohla dnes dopoledne stát životy dvou šestiletých chlapců z mateřské školy v Bohdalicích na Vyškovsku. Ze studny, která je na školním pozemku, totiž někdo ukradl poklop. Do studny pak při hře na zahradě spadli dva chlapci. Učitelka za dětmi do desetimetrové hloubky skočila a oba zachránila.

V areálu mateřské školy v Bohdalicích na Vyškovsku se dnes málem stala tragédie. Dva šestiletí chlapci tam spadli do studny.

„V areálu školky si děti hrály a dvě z nich spadly do studny, která nebyla řádně zabezpečená," potvrdila policejní mluvčí Iva Šebková.

Když při přepočítávání učitelka zjistila, že chybí, skočila pro ně do studny. Jeden z chlapců vylezl sám po žebříku, který přinesli zaměstnanci školy, nahoru. Dlouhých deset minut pak učitelka s druhým chlapcem zůstala ve studni, přidržovala se žebříku a čekali na hasiče s technikou. Chlapce pak společně s učitelkou vytáhli z desetimetrové hloubky profesionálové. Všichni vyvázli bez vážných zranění, záchranáři je přesto převezli do nemocnic k ošetření. Chlapce do brněnské dětské nemocnice, paní učitelku do nemocnice ve Vyškově.

"Po pádu z výšky asi devíti metrů do studené vody neutrpěly děti žádná závažná zranění. Do doby příjezdu odborné pomoci byla ve studně s dětmi i žena, která se je snažila udržet. Oba chlapci byli podchlazení a vzhledem k těžkému mechanismu úrazu byli nakonec transportování na ARO Fakultní dětské nemocnice do Brna. Žena byla po ošetření transportována do vyškovské nemocnice, taktéž s diagnózou podchlazení," doplnila mluvčí záchranářů Barbora Zuchová

Na studně chyběl železný poklop, který zřejmě někdo přes víkend ukradl. Policisté nyní budou prověřovat, proč nebyla studna zabezpečená a zda nedošlo k nějakému protiprávnímu jednání.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře