Reklama
reklama

Děti ze šlapanického sídliště Brněnská Pole budou v mateřské školce sbírat papír

Předvánoční sběr papíru vyhlásili v Mateřské škole Zahrádka ve Šlapanicích. Uskuteční se v týdnu od 12. do 17. prosince 2013. Děti mohou donést do školy noviny, časopisy, katalogy, lepenku i ostatní papír. Celý finanční výnos z akce bude využit výhradně pro děti mateřské školy.

Mateřská škola Zahrádka otevřela dvě oddělení s kapacitou 50 dětí 1. dubna 2012. Škola se nachází v areálu obytného souboru Brněnská pole. Při výstavbě školky město úzce spolupracovalo s developerem sídliště Brněnská Pole. Díky tomu mají v Mateřské škole Zahrádka rodiče děti ze sídliště Brněnská Pole jistotu umístění a přijetí dítěte do školky až do vyčerpání dohodnuté kapacity.

Projekt bytových domů Brněnská pole ve Šlapanicích u Brna byl vytvářen s citem pro vybudování velmi solidního standardu bydlení, jak z pohledu konstrukčního řešení, tak i celého architektonického pojetí. Obytný soubor působí jako ucelený sídlištní celek se všemi základními funkcemi nezbytnými nejen pro kvalitní bydlení, ale i volný čas.

Součástí projektu Brněnská pole je i kvalitní občanská vybavenost – dokončila se výstavba dětského hřiště a již zmíněné Mateřské školy Zahrádka s celkovou kapacitou 50 dětí. Plánuje se zde vybudování restaurace s kavárnou a cukrárnou a sportoviště. Jde o velice zdařilé architektonické řešení, developer tu ukazuje budoucnost moderního bydlení.

Šlapanice jsou obcí s rozšířenou působností, jejíž správní obvod tvoří více jak 40 okolních obcí. Pro svoji výhodnou strategickou polohu jsou velice žádanou lokalitou v oblasti podnikání a bydlení. Výhodou bydlení ve Šlapanicích je klidná lokalita s dobrou dopravní obslužností v rámci MHD, blízkost do polí s ideálním výběhem pro psy nebo napojení na cyklostezky a méně frekventované komunikace zejména směrem do regionu Slavkovského bojiště a Moravského krasu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Křik a rány ozývající se z královopolských ulic probudily v pátek kolem třetí hodiny ráno tamní obyvatele a obrátili se na linku 156.
12.08.2018 - 07:34
Komentáře