Reklama
reklama

Bral šperky, nepohrdl ani slivovicí. Mladík zvládl nejméně 24 vloupání

Šperky, peníze, elektroniku, ale i jízdní kola či dokonce slivovici měl krást přímo v obydlích jejich majitelů od loňského prosince do května letošního roku čtyřiadvacetiletý mladík z Vyškovska. Podle zjištění kriminalistů má zřejmě na svědomí vloupání do téměř dvaceti rodinných domků na Vyškovsku.

Do většiny z nich se měl vloupat sám, u některých mu měli pomáhali další tři spolupachatelé. S nimi pak měl společně kromě rodinných domků vykrást  například veterinární ordinaci nebo se vloupat do areálu střední školy ve Vyškově.

Do domků se muž dostával různými způsoby. Během svého asi půlročního řádění měl podle dosavadních šetření způsobit majitelům odcizením jejich věcí škodu za víc jak půl milionu korun. Poškozením zařízení při vloupáních pak způsobil ještě další škodu a to za dalších téměř 90 tisíc korun.

Muž, který již byl v minulosti za majetkovou trestnou činnost odsouzen, se k protiprávnímu jednání doznal a je v současné době již ve vazbě. Nyní je obviněný ze spáchání přečinu porušování domovní svobody, krádeže, poškození cizí věci a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.   

Kromě něj je už ve výkonu trestu také jeho další pomocník ve věku šestadvaceti let, který se před soudem  bude zodpovídat ze stejných trestných činů.  Další dva spolupachatelé, dvaadvacetiletý a třiatřicetiletý, jsou pak stíháni na svobodě.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře