Reklama
reklama

Bral šperky, nepohrdl ani slivovicí. Mladík zvládl nejméně 24 vloupání

Šperky, peníze, elektroniku, ale i jízdní kola či dokonce slivovici měl krást přímo v obydlích jejich majitelů od loňského prosince do května letošního roku čtyřiadvacetiletý mladík z Vyškovska. Podle zjištění kriminalistů má zřejmě na svědomí vloupání do téměř dvaceti rodinných domků na Vyškovsku.

Do většiny z nich se měl vloupat sám, u některých mu měli pomáhali další tři spolupachatelé. S nimi pak měl společně kromě rodinných domků vykrást  například veterinární ordinaci nebo se vloupat do areálu střední školy ve Vyškově.

Do domků se muž dostával různými způsoby. Během svého asi půlročního řádění měl podle dosavadních šetření způsobit majitelům odcizením jejich věcí škodu za víc jak půl milionu korun. Poškozením zařízení při vloupáních pak způsobil ještě další škodu a to za dalších téměř 90 tisíc korun.

Muž, který již byl v minulosti za majetkovou trestnou činnost odsouzen, se k protiprávnímu jednání doznal a je v současné době již ve vazbě. Nyní je obviněný ze spáchání přečinu porušování domovní svobody, krádeže, poškození cizí věci a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.   

Kromě něj je už ve výkonu trestu také jeho další pomocník ve věku šestadvaceti let, který se před soudem  bude zodpovídat ze stejných trestných činů.  Další dva spolupachatelé, dvaadvacetiletý a třiatřicetiletý, jsou pak stíháni na svobodě.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Komentáře