Reklama
reklama

Aprílové překvapení na parkovišti: Zloději z aut odřezali katalyzátory

Na ráno nebudou v dobrém vzpomínat majitelé dvou aut, kteří parkovali na jednom z vyškovských parkovišť. Zloděj nebo zloději jim z aut odřezali katalyzátory.

O katalyzátory, které snižují množství škodlivin ve výfukových plynech, přišli v noci majitelé dvou osobních aut ve Vyškově. Svoje auta značky Honda CR-V a Peugeot Partner nechali zaparkovaná na jednom z místních parkovišť. Neznámý zloděj z nich však odřezal právě katalyzátory výfukových plynů a způsobil tak majitelům vozidel škodu za asi 10 tisíc korun.

Zloději mají prostřední část výfuku v oblibě především proto, že v keramické vložce obsahuje drahé kovy rhodium, platinu a palladium. Za ně české a moravské sběrny vyplácejí od několika stokorun po tisíce.

Podle policie umí zloději pomocí obyčejné pilky nebo rozbrušovačky během několika sekund odřezat zpod auta prostřední část výfuku i s katalyzátorem plným drahých kovů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře