Reklama
reklama

Aprílové překvapení na parkovišti: Zloději z aut odřezali katalyzátory

Na ráno nebudou v dobrém vzpomínat majitelé dvou aut, kteří parkovali na jednom z vyškovských parkovišť. Zloděj nebo zloději jim z aut odřezali katalyzátory.

O katalyzátory, které snižují množství škodlivin ve výfukových plynech, přišli v noci majitelé dvou osobních aut ve Vyškově. Svoje auta značky Honda CR-V a Peugeot Partner nechali zaparkovaná na jednom z místních parkovišť. Neznámý zloděj z nich však odřezal právě katalyzátory výfukových plynů a způsobil tak majitelům vozidel škodu za asi 10 tisíc korun.

Zloději mají prostřední část výfuku v oblibě především proto, že v keramické vložce obsahuje drahé kovy rhodium, platinu a palladium. Za ně české a moravské sběrny vyplácejí od několika stokorun po tisíce.

Podle policie umí zloději pomocí obyčejné pilky nebo rozbrušovačky během několika sekund odřezat zpod auta prostřední část výfuku i s katalyzátorem plným drahých kovů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře