Reklama
reklama

Aprílové překvapení na parkovišti: Zloději z aut odřezali katalyzátory

Na ráno nebudou v dobrém vzpomínat majitelé dvou aut, kteří parkovali na jednom z vyškovských parkovišť. Zloděj nebo zloději jim z aut odřezali katalyzátory.

O katalyzátory, které snižují množství škodlivin ve výfukových plynech, přišli v noci majitelé dvou osobních aut ve Vyškově. Svoje auta značky Honda CR-V a Peugeot Partner nechali zaparkovaná na jednom z místních parkovišť. Neznámý zloděj z nich však odřezal právě katalyzátory výfukových plynů a způsobil tak majitelům vozidel škodu za asi 10 tisíc korun.

Zloději mají prostřední část výfuku v oblibě především proto, že v keramické vložce obsahuje drahé kovy rhodium, platinu a palladium. Za ně české a moravské sběrny vyplácejí od několika stokorun po tisíce.

Podle policie umí zloději pomocí obyčejné pilky nebo rozbrušovačky během několika sekund odřezat zpod auta prostřední část výfuku i s katalyzátorem plným drahých kovů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře