Reklama
reklama

Výměna primátorů v Kometě? Město zatím nic neřeší

Bývalý brněnský primátor a současný opoziční zastupitel Roman Onderka je stále členem představenstva společnosti Kometa Group. Přestože v ní působil díky své funkci primátora, jeho nahrazení Petrem Vokřálem se podle všeho nechystá.

Brno - Už několik měsíců uplynulo od podzimních komunálních voleb, které rozhodly o tom, že Roman Onderka bude jen opozičním zastupitelem. Stále však figuruje v představenstvu Kometa Group, kde "seděl" jako primátor města, které hokejovému klubu pronajímalo halu Rondo. Teď ale vedení města tvrdí, že personální složení orgánů Kometa Group nejsou jeho věc. "V Kometě nemá město žádnou majetkovou účast, takže nemá ani vliv na obsazení představenstva," říká mluvčí brněnského magistrátu Pavel Žára. Otázky, zda by Onderku měl nahradit někdo, kdo (jako kdysi on sám) bude zastupovat současné vedení města, anebo jaké pravomoci Onderkovi z jeho současné funkce plynou, nechal Žára bez odpovědi.

Před rokem ještě minulé vedení města rozhodlo o dotaci, díky které se měla zvýšit kapacita haly. "Kdyby přední hokejové týmy nepotřebovaly vedení města, chovaly by se jinak. Takže je mi divné, že místo Onderky v představenstvu dávno nesedí současný primátor," diví se brněnský ekonom Martin Kroupa, který nevynechá jediný domácí zápas. Mluvčí Komety Michal Chylík ale tvrdí, Onderkovo členství řešit budou. "Jednání s vedením města zatím nebyla na pořadu dne, ale určitě se tak v nejbližších měsících stane," vysvětlil Chylík.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Komentáře