Reklama
reklama

Výměna primátorů v Kometě? Město zatím nic neřeší

Bývalý brněnský primátor a současný opoziční zastupitel Roman Onderka je stále členem představenstva společnosti Kometa Group. Přestože v ní působil díky své funkci primátora, jeho nahrazení Petrem Vokřálem se podle všeho nechystá.

Brno - Už několik měsíců uplynulo od podzimních komunálních voleb, které rozhodly o tom, že Roman Onderka bude jen opozičním zastupitelem. Stále však figuruje v představenstvu Kometa Group, kde "seděl" jako primátor města, které hokejovému klubu pronajímalo halu Rondo. Teď ale vedení města tvrdí, že personální složení orgánů Kometa Group nejsou jeho věc. "V Kometě nemá město žádnou majetkovou účast, takže nemá ani vliv na obsazení představenstva," říká mluvčí brněnského magistrátu Pavel Žára. Otázky, zda by Onderku měl nahradit někdo, kdo (jako kdysi on sám) bude zastupovat současné vedení města, anebo jaké pravomoci Onderkovi z jeho současné funkce plynou, nechal Žára bez odpovědi.

Před rokem ještě minulé vedení města rozhodlo o dotaci, díky které se měla zvýšit kapacita haly. "Kdyby přední hokejové týmy nepotřebovaly vedení města, chovaly by se jinak. Takže je mi divné, že místo Onderky v představenstvu dávno nesedí současný primátor," diví se brněnský ekonom Martin Kroupa, který nevynechá jediný domácí zápas. Mluvčí Komety Michal Chylík ale tvrdí, Onderkovo členství řešit budou. "Jednání s vedením města zatím nebyla na pořadu dne, ale určitě se tak v nejbližších měsících stane," vysvětlil Chylík.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Novou leteckou linku z Brna na Milán-Bergamo začne od nového zimního letového řádu 2018 provozovat dvakrát týdně letecká společnost Ryanair.
14.07.2018 - 19:52
V sobotu 14. 7. zahájí v Brně provoz nové středisko RETRO-USE na adrese Francouzská 36. Podobné zařízení ve Škrobárenské ulici v Brně-Černovicích, které fungovalo od roku 2016, ke stejnému dni...
14.07.2018 - 08:45
Současná situace s městskou hromadnou dopravou v Brně se nezlepší. Naopak. Brňané mohou očekávat další výluky. Od půlnoci 16. července 2018 do 27. července 2018 přestanou jezdit tramvaje mezi...
13.07.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Úderům do hlavy ocelovými tyčemi se nevyhnul starší muž, kterého napadla trojice mladíků ve věku třináct a patnáct let. Muž v autě s pootevřeným okýnkem spal. Děti putovali do výchovného zařízení.
13.07.2018 - 11:35
Komentáře