Reklama
reklama

Výhru v Dornbirnu trefil v závěru Pucher

Orli se z tripu na západ Rakouska vracejí s plným bodovým ziskem. V samotném závěru pro sebe rozhodli dramatický zápas v Dornbirnu, v němž domácí třikrát dokázali srovnat znojemské vedení. O rozhodující trefu se prvním gólem v sezóně postaral Peter Pucher.

Dornbirn - Znojmo 3:4. Třetiny: 0:0, 2:2, 1:2. Branky a nahrávky: 27. D´Alvise (Brooks, D´Aversa), 35. Sonne (Aquino, Mink), 55. Aquino (Mink) – 25. Lattner (Beránek, Horák), 35. Fiala (Finsterle, Procházka), 55. Magovac (Pavlikovský, Horák), 59. Pucher (Pavlikovský, Beránek). Rozhodčí: Gebei, Veit – König, Nemeth. Vyloučení: 3:3, navíc Mink 10 minut, Aquino 5 minut – Fiala 10 minut, Horák 5 minut. Využití: 0:1. Diváci: 2070. Střely na branku: 25:35. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.

Dornbirner Eishockey Club: Dennis – D´Aversa, Oraze, Magnan-Grenier, Plante, Montgomery, Slivnik – Aquino, Sonne, Mink – D´Alvise, Jarrett, Brooks – Petrik, Feichtner, Mairitsch – Putnik, Häussle, Wolf. ORLI ZNOJMO: Landsman – Horák, Pavlikovský, Thomas, Štach, Sova, Bořuta, Magovac, Müller – Lattner, Pucher, Beránek – Podešva, Bartoš, Havlík – Procházka, Fiala, Finsterle – Kilnar, Šeda.

Ke svému prvnímu letošnímu zápasu nastoupil v brance Orlů Filip Landsman. Ohánět se musel hned v úvodu, kdy zastavil pokusy domácích útočníků Jarretta i Brookse. Hrál se hokej ve vysokém tempu , a tak se nenudil ani Adam Dennis ve druhém brankovišti. Na italského reprezentanta si nepřišli postupně Podešva, Havlík ani Beránek, a tak úvodní vyrovnaná pasáž skončila bez branek.

Po přestávce už diváci v hale viděli také góly. Jako první se prosadilo Znojmo, poté co se střelec posledních zápasů Jan Lattner zblízka trefil přesně pod břevno. Dornbirn odpověděl o dvě minuty později, kdy Brooks našel zpoza branky Chrise D´Alvise a ten z první trefil přesně.

Orli byli v těchto fázích zápasu střelecky aktivnější, naráželi ale na dobře chytajícího Dennise. Překonat jej dokázal až v 35. minutě střelou do horního růžku Ondřej Fiala, jenže za 31 vteřin bylo podruhé vyrovnáno. To nejproduktivnější hráč loňské EBEL Luciano Aquino připravil skvělou pozici Brettu Sonnemu, který nezaváhal.

Ve třetí třetině pokračoval rychlý a vyrovnaný hokej. Domácí táhla především první formace s Aquinem, Minkem a Sonnem, znojemskou zbraní byla vyrovnanost jednotlivých formací. Šest minut před koncem byl vyloučen domácí D´Alvise a za pouhých šest vteřin byla přesilovka zužitkována. Tečí Pavlikovského rány si připsal první gól za Znojmo slovinský obránce Aleksandar Magovac.

Jenže nepříjemné deja-vu připravil už za 25 vteřin Luciano Aquino dorážkou za Landsmanova záda a třetím vyrovnáním večera. Když už se zdálo, že Orlům není souzeno vyhrát a zápas dospěje do prodloužení, dostal puk za brankovou čáru Peter Pucher. Rozhodčí celou situaci kontrolovali u videa, nakonec první branku slovenského centra v sezóně uznali a spolu s ní i znojemské vítězství. To už v posledních 70 vteřinách nezvrátila ani přesilovka domácích a následná hra bez brankáře.

Znojmo tak bodovalo posedmé za sebou a díky vítězství se posunulo na druhou příčku tabulky.

 
Autor: 
redakce
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře