Reklama
reklama

Výhru v Dornbirnu trefil v závěru Pucher

Orli se z tripu na západ Rakouska vracejí s plným bodovým ziskem. V samotném závěru pro sebe rozhodli dramatický zápas v Dornbirnu, v němž domácí třikrát dokázali srovnat znojemské vedení. O rozhodující trefu se prvním gólem v sezóně postaral Peter Pucher.

Dornbirn - Znojmo 3:4. Třetiny: 0:0, 2:2, 1:2. Branky a nahrávky: 27. D´Alvise (Brooks, D´Aversa), 35. Sonne (Aquino, Mink), 55. Aquino (Mink) – 25. Lattner (Beránek, Horák), 35. Fiala (Finsterle, Procházka), 55. Magovac (Pavlikovský, Horák), 59. Pucher (Pavlikovský, Beránek). Rozhodčí: Gebei, Veit – König, Nemeth. Vyloučení: 3:3, navíc Mink 10 minut, Aquino 5 minut – Fiala 10 minut, Horák 5 minut. Využití: 0:1. Diváci: 2070. Střely na branku: 25:35. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.

Dornbirner Eishockey Club: Dennis – D´Aversa, Oraze, Magnan-Grenier, Plante, Montgomery, Slivnik – Aquino, Sonne, Mink – D´Alvise, Jarrett, Brooks – Petrik, Feichtner, Mairitsch – Putnik, Häussle, Wolf. ORLI ZNOJMO: Landsman – Horák, Pavlikovský, Thomas, Štach, Sova, Bořuta, Magovac, Müller – Lattner, Pucher, Beránek – Podešva, Bartoš, Havlík – Procházka, Fiala, Finsterle – Kilnar, Šeda.

Ke svému prvnímu letošnímu zápasu nastoupil v brance Orlů Filip Landsman. Ohánět se musel hned v úvodu, kdy zastavil pokusy domácích útočníků Jarretta i Brookse. Hrál se hokej ve vysokém tempu , a tak se nenudil ani Adam Dennis ve druhém brankovišti. Na italského reprezentanta si nepřišli postupně Podešva, Havlík ani Beránek, a tak úvodní vyrovnaná pasáž skončila bez branek.

Po přestávce už diváci v hale viděli také góly. Jako první se prosadilo Znojmo, poté co se střelec posledních zápasů Jan Lattner zblízka trefil přesně pod břevno. Dornbirn odpověděl o dvě minuty později, kdy Brooks našel zpoza branky Chrise D´Alvise a ten z první trefil přesně.

Orli byli v těchto fázích zápasu střelecky aktivnější, naráželi ale na dobře chytajícího Dennise. Překonat jej dokázal až v 35. minutě střelou do horního růžku Ondřej Fiala, jenže za 31 vteřin bylo podruhé vyrovnáno. To nejproduktivnější hráč loňské EBEL Luciano Aquino připravil skvělou pozici Brettu Sonnemu, který nezaváhal.

Ve třetí třetině pokračoval rychlý a vyrovnaný hokej. Domácí táhla především první formace s Aquinem, Minkem a Sonnem, znojemskou zbraní byla vyrovnanost jednotlivých formací. Šest minut před koncem byl vyloučen domácí D´Alvise a za pouhých šest vteřin byla přesilovka zužitkována. Tečí Pavlikovského rány si připsal první gól za Znojmo slovinský obránce Aleksandar Magovac.

Jenže nepříjemné deja-vu připravil už za 25 vteřin Luciano Aquino dorážkou za Landsmanova záda a třetím vyrovnáním večera. Když už se zdálo, že Orlům není souzeno vyhrát a zápas dospěje do prodloužení, dostal puk za brankovou čáru Peter Pucher. Rozhodčí celou situaci kontrolovali u videa, nakonec první branku slovenského centra v sezóně uznali a spolu s ní i znojemské vítězství. To už v posledních 70 vteřinách nezvrátila ani přesilovka domácích a následná hra bez brankáře.

Znojmo tak bodovalo posedmé za sebou a díky vítězství se posunulo na druhou příčku tabulky.

 
Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře