Reklama
reklama

Voda v Brně a okolí je opět pitná. Potvrdily to sobotní výsledky testů

Výsledky sobotních  zveřejněných testů společnosti Brněnské vodárny a kanalizace potvrdily, že voda, kterou tato společnost buď přímo zásobuje, nebo dodává vodu jako smluvním partnerům, je opět pitná a dá se pít i bez převaření.

"Vítám, že dodavatel pitné vody zvládl situaci a lidé v Brně a okolí už nemusejí mít obavu o kvalitu dodávané vody. Zároveň nechám zanalyzovat postup  Brněnských vodáren a kanalizací při informovanosti veřejné správy a koordinaci poskytování informaci veřejnosti," uvedl k situaci hejtman Michal Hašek.

Uvedené preventivní opatření vyhlášené ve čtvrtek 15. září se týkalo 44 měst a obcí včetně statutárního města Brna a více než 400 tisíc obyvatel.  

Zdroj: JMK

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Čtrnáctiletou dívku včera ve čtyři hodiny ráno podpíraly v Králově Poli tři další děti.
16.09.2018 - 18:21
Komentáře