Reklama
reklama

Voda v Brně je až do odvolání pitná jen po převaření

Kvůli výskytu bakterií je v Brně voda pitná pouze po převaření. Stav platí až do odvolání. Dnes dopoledne o tom informovala mluvčí Brněnských vodáren a kanalizací Renata Hermanová.

V letošních posledních parných dnech nesmějí Brňané pít vodou z kohoutku. Pitná je pouze pro převaření. Problémy způsobilo právě teplé počasí a jím způsobený výskyt baterií.

Podle dostupných informací jsou bakterie ve vodě obsaženy pouze v malém množství. Jako preventivní opatření zvýšily vodárny dávku dezinfekčního činidla a zároveň zahájili intenzivní proplachování vodovodní sítě.

Stav platí až do odvolání.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře