Reklama
reklama

Vlaky ve směru na Olomouc a Ostravu nahradí na týden autobusy. Bude se zde opravovat trať

Cestující, kteří chtějí využít vlakového spojení mezi Brnem a Olomoucí či Ostravou, čekají od zítřka na cestě komplikace. Na této trati bude kvůli stavebním pracím výluka, která potrvá týden, až do 18. října. Náhradní dopravu zajistí expresní i zastávkové autobusové spojení.

Rychlíky do Ostravy a Bohumína nahradí expresní autobusy, které budou vyrážet z brněnského hlavního nádraží ve stejný čas jako původní rychlíky. Odvezou cestující do Hulína, kde přestoupí na vlakové spojení.

Ve stejném směru pojedou i zastávkové náhradní autobusy. Ty ale budou vyjíždět z Brna o čtvrt hodiny dříve než vlaky a zastavovat budou ve Vyškově a Kojetíně.

Náhradní autobusy zamíří z Brna i ve směru na Olomouc a Šumperk, jejich zastávky jsou plánovány ve Vyškově a Ivanovicích na Hané, od Nezamyslic pak budou cestující pokračovat opět vlakem. Náhradní doprava vyjede z Brna v původní časy dle jízdního řádu.

S jakým zdržením musí lidé na své cestě počítat, zatím není uvedeno.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
V průběhu podzimu se léčil ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně olympionik a komeťácká legenda Vladimír Nadrchal. Vzhledem k tomu, že jeho operace zad proběhla dle plánu a pan Nadrchal procházel...
17.01.2018 - 14:13
Nová část hřbitova ve Slatině Foto: Magistrát města Brna, Z. Kolařík
Slatinský hřbitov město rozšířilo o 1600 metrů čtverečních s kapacitou 56 klasických kopaných hrobů a 318 urnových. Náklady na úpravy se vyšplhaly na 3,1 milion korun. Částku financovalo město Brno.
17.01.2018 - 07:34
Vizualizace rozhledny Holedná Foto: Projekt Dáme na vás
Výzvu k podávání návrhů do druhého ročníku participativního rozpočtu statutárního města Brna schválili dnes radní. Podávat návrhy bude možné od 15. února do konce května 2018. Celková vyčleněná...
16.01.2018 - 16:50
Komentáře