Reklama
reklama

Víkendový festival představí čtyři tváře Gregora Johannna Mendela

Dnes již světově proslulého genetika představí v jiném světle festival MENDEL IS BACK, který se uskuteční o víkendu v Brně. Odpolední i večerní program bude probíhat na čtyřech místech ve městě a ukáže čtyři Mendelovy tváře, díky kterým se představí jeho skutečná DNA.

Festival MENDEL IS BACK/MENDEL JE ZPĚT volně navazuje na loňské celosvětové oslavy vědcova odkazu Mendel: The Legacy. „Mendel je jednou z nejvýznamnějších brněnských osobností, která kromě neoddiskutovatelného přínosu vědě také proslavila naše město. I letošním festivalem mu proto chceme vzdát hold,“ říká Petra Rusňáková, brněnská radní.

Ústředním motivem celého festivalu bude světlo. Unikátní světelné a audiovizuální instalace propojí jednotlivá místa Mendelova působení. „Konkrétně se bude jednat o Mendlovo náměstí, Jánskou ulici, Zelný trh a Komenského náměstí. Na těchto čtyřech místech představíme návštěvníkům čtyři Mendelovy tváře, tedy tvář kněze, genetika, meteorologa a včelaře. Tím pojmeme šířeji celou jeho osobnost a odhalíme skutečnou DNA,“ vysvětluje Jana Janulíková, ředitelka Turistického informačního centra města Brna, organizátora festivalu.

Program festivalu se v sobotu 23. července bude dělit na odpolední a večerní část. Odpoledne budou na všech čtyřech místech probíhat workshopy, přednášky a výstavy. Ústředním programovým bodem pak budou večerní a noční audiovizuální instalace, které připravili na míru Visualove. „Instalace návštěvníky vtáhnou do tajuplných nočních proměn budov a míst, kde Mendel během svého života působil,“ doplňuje Janulíková.

Součástí festivalu pak bude i sobotní koncert v prostorách Mendelova muzea a nově otevřená stálá expozice, která představí zakladatele genetiky jako všestranného člověka. Milovníky her pak jistě potěší zapojení multiplayerové hry Ingress od společnosti Google. Provede je po tom nejzajímavějším v Brně, a místa spojená s Mendelem nebudou chybět. Hra bude zahájena v sobotu 23. července na nádvoří Staré radnice. Festival pak v neděli zakončí Mše svatá v Bazilice Nanebevzetí Panny Marie.

Autor: 
redakce
Aktuálně
V průběhu letošního léta to byla v Brně jedna dopravní uzavírka za druhou, a vypadá to, že konce dopravních omezení se jen tak nedočkáme. Město má v plánu opravy ulic Gorkého a Arne Nováka, které...
23.08.2017 - 11:45
Milovníci kempování a táborníci mohou slavit. Hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek v úterý zrušil zákaz rozdělávání ohňů. Nic tedy táborníkům nebrání v tom, opéci si poslední prázdninový...
23.08.2017 - 06:58
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Komentáře