Reklama
reklama

Víkendový festival představí čtyři tváře Gregora Johannna Mendela

Dnes již světově proslulého genetika představí v jiném světle festival MENDEL IS BACK, který se uskuteční o víkendu v Brně. Odpolední i večerní program bude probíhat na čtyřech místech ve městě a ukáže čtyři Mendelovy tváře, díky kterým se představí jeho skutečná DNA.

Festival MENDEL IS BACK/MENDEL JE ZPĚT volně navazuje na loňské celosvětové oslavy vědcova odkazu Mendel: The Legacy. „Mendel je jednou z nejvýznamnějších brněnských osobností, která kromě neoddiskutovatelného přínosu vědě také proslavila naše město. I letošním festivalem mu proto chceme vzdát hold,“ říká Petra Rusňáková, brněnská radní.

Ústředním motivem celého festivalu bude světlo. Unikátní světelné a audiovizuální instalace propojí jednotlivá místa Mendelova působení. „Konkrétně se bude jednat o Mendlovo náměstí, Jánskou ulici, Zelný trh a Komenského náměstí. Na těchto čtyřech místech představíme návštěvníkům čtyři Mendelovy tváře, tedy tvář kněze, genetika, meteorologa a včelaře. Tím pojmeme šířeji celou jeho osobnost a odhalíme skutečnou DNA,“ vysvětluje Jana Janulíková, ředitelka Turistického informačního centra města Brna, organizátora festivalu.

Program festivalu se v sobotu 23. července bude dělit na odpolední a večerní část. Odpoledne budou na všech čtyřech místech probíhat workshopy, přednášky a výstavy. Ústředním programovým bodem pak budou večerní a noční audiovizuální instalace, které připravili na míru Visualove. „Instalace návštěvníky vtáhnou do tajuplných nočních proměn budov a míst, kde Mendel během svého života působil,“ doplňuje Janulíková.

Součástí festivalu pak bude i sobotní koncert v prostorách Mendelova muzea a nově otevřená stálá expozice, která představí zakladatele genetiky jako všestranného člověka. Milovníky her pak jistě potěší zapojení multiplayerové hry Ingress od společnosti Google. Provede je po tom nejzajímavějším v Brně, a místa spojená s Mendelem nebudou chybět. Hra bude zahájena v sobotu 23. července na nádvoří Staré radnice. Festival pak v neděli zakončí Mše svatá v Bazilice Nanebevzetí Panny Marie.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře