Reklama
reklama

Velkomoravské stezky potřetí přivítají cyklisty

V sobotu 4. července se pro cykloturisty z celé republiky již podruhé slavnostně otevřou Velkomoravské stezky na Podluží. Organizátoři připravili pro účastníky trasu dlouhou 50 km, která cyklisty v nenáročném rovinatém terénu provede územím Velké Moravy. 

Start je od 9 do 10.30 hod. z Břeclavi (Velopavilon v parku u nádraží), nebo pro cyklisty z Hodonínska v TIC Mikulčice (u kostela). Trasa míří k nejvýznamnějším sídlům historicky významné Velkomoravské říše, jako je Slovanské hradisko v Mikulčicích a Pohansko na Břeclavsku. CÍL je u zámečku Pohansko u Břeclavi, kde účastníci můžou  posedět při cimbálové muzice Notečka a grilovaných specialitách. Pro startující z Mikulčic je závěr akce ve Vinařství Bartoníkovi v Mikulčicích. Jede se volným tempem.  Po cestě lze navštívit například otevřené sklepy v Hruškách nebo muzeum a vyhlídkovou věž kostela v Lanžhotě. Trasa z Pohanska do místa startu v Břeclavi u nádraží bude vyznačena. 

PRAKTICKÉ INFORMACE: 
CYKLOPASY s podrobnou mapou trasy lze získat  v místě startu za 20 Kč. Opravňují účastníky akce ke slevám v rámci programu na trase. 
PAMĚTNÍ RAZÍTKA – k získání ve Vinařství Bartoníkovi v Mikulčicích (TIC), v pokladně expozice Slovanského hradiště v Mikulčicích, v muzeu v Lanžhotě a v cíli u zámečku Pohansko. 
PŘILBY - jede se za plného silničního provozu. Kde je to možné, jsou trasy vedeny po cyklostezkách. V některých případech však trasa vede po silnicích. Dbejte proto pravidel silničního provozu, jezděte bezpečně a vozte ochranné přilby. 
POŘADATEL - akci pořádá Agentura Liechtenstein Area Agency, o.s. za finanční spoluúčasti města Břeclavi. Akce je součástí seriálu Krajem vína 2015. 
WEB a MAPA: www.velkomoravske-stezky.cz 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Velkolepá fotografická výstava Jeden kmen zavede návštěvníky do fantasy světa skřetů z kmene Snaga. Samotné výstavě bude předcházet jednodenní fantasy festival.
16.08.2017 - 14:49
Placení parkovného bezkontaktně či pomocí SMS. Běžná praxe, která vzniká na mnoha místech v republice. Řidiči v Brně si však musejí ještě počkat.
16.08.2017 - 07:52
Během včerejšího dne odstartovala aukce hokejových dresů z rozlučky Martina Havláta a jejich nákupem podpoří lidé dobrou věc. Výtěžek z aukce bude věnován na obnovu lůžek pro pacienty Fakultní...
15.08.2017 - 14:33
V centru Brna vzniká z iniciativy městské části Brno-střed zcela nový galerijní bod ve veřejném prostoru. Na Šilingrově náměstí, v místě souběhu ulic Dominikánské a Starobrněnské, dojde k vytvoření...
15.08.2017 - 07:40
Tísňovou linku brněnské městské policie využil včera po druhé hodině ráno svědek, který podle svých slov sledoval na parkovišti v Bohunické ulici zloděje.
14.08.2017 - 07:51
Dětské hřiště a pískoviště na náměstí 28. října dostalo novou ochranou plachtu.
12.08.2017 - 08:12
Komentáře