Reklama
reklama

Velkomoravské stezky potřetí přivítají cyklisty

V sobotu 4. července se pro cykloturisty z celé republiky již podruhé slavnostně otevřou Velkomoravské stezky na Podluží. Organizátoři připravili pro účastníky trasu dlouhou 50 km, která cyklisty v nenáročném rovinatém terénu provede územím Velké Moravy. 

Start je od 9 do 10.30 hod. z Břeclavi (Velopavilon v parku u nádraží), nebo pro cyklisty z Hodonínska v TIC Mikulčice (u kostela). Trasa míří k nejvýznamnějším sídlům historicky významné Velkomoravské říše, jako je Slovanské hradisko v Mikulčicích a Pohansko na Břeclavsku. CÍL je u zámečku Pohansko u Břeclavi, kde účastníci můžou  posedět při cimbálové muzice Notečka a grilovaných specialitách. Pro startující z Mikulčic je závěr akce ve Vinařství Bartoníkovi v Mikulčicích. Jede se volným tempem.  Po cestě lze navštívit například otevřené sklepy v Hruškách nebo muzeum a vyhlídkovou věž kostela v Lanžhotě. Trasa z Pohanska do místa startu v Břeclavi u nádraží bude vyznačena. 

PRAKTICKÉ INFORMACE: 
CYKLOPASY s podrobnou mapou trasy lze získat  v místě startu za 20 Kč. Opravňují účastníky akce ke slevám v rámci programu na trase. 
PAMĚTNÍ RAZÍTKA – k získání ve Vinařství Bartoníkovi v Mikulčicích (TIC), v pokladně expozice Slovanského hradiště v Mikulčicích, v muzeu v Lanžhotě a v cíli u zámečku Pohansko. 
PŘILBY - jede se za plného silničního provozu. Kde je to možné, jsou trasy vedeny po cyklostezkách. V některých případech však trasa vede po silnicích. Dbejte proto pravidel silničního provozu, jezděte bezpečně a vozte ochranné přilby. 
POŘADATEL - akci pořádá Agentura Liechtenstein Area Agency, o.s. za finanční spoluúčasti města Břeclavi. Akce je součástí seriálu Krajem vína 2015. 
WEB a MAPA: www.velkomoravske-stezky.cz 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
V průběhu podzimu se léčil ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně olympionik a komeťácká legenda Vladimír Nadrchal. Vzhledem k tomu, že jeho operace zad proběhla dle plánu a pan Nadrchal procházel...
17.01.2018 - 14:13
Nová část hřbitova ve Slatině Foto: Magistrát města Brna, Z. Kolařík
Slatinský hřbitov město rozšířilo o 1600 metrů čtverečních s kapacitou 56 klasických kopaných hrobů a 318 urnových. Náklady na úpravy se vyšplhaly na 3,1 milion korun. Částku financovalo město Brno.
17.01.2018 - 07:34
Vizualizace rozhledny Holedná Foto: Projekt Dáme na vás
Výzvu k podávání návrhů do druhého ročníku participativního rozpočtu statutárního města Brna schválili dnes radní. Podávat návrhy bude možné od 15. února do konce května 2018. Celková vyčleněná...
16.01.2018 - 16:50
Komentáře