Reklama
reklama

Ve Znojmě bude speciální výslechová místnost pro děti a mladistvé

Jako jedno z mála měst bude mít Znojmo k dispozici výslechovou a monitorovací místnost, která bude primárně sloužit pro děti a mladistvé. Impulz k tomu, aby se zřídily speciálně zařízené prostory, ve kterých by se osoby nižších věkových kategorií cítily přirozeně, vyšel od komise pro prevenci kriminality. Poradní orgán rady města vycházel z toho, že nejbližší podobná místnost funguje v Brně.

Je pochopitelné, že v dětech i mladistvých vyvolává už samotný přesun do vzdálenějšího místa stres a nejistotu. Přitom je potřeba, aby při výsleších nebyli malé oběti či naopak delikventi zablokovaní, aby se nebáli nebo neodmítali odpovídat na otázky. 

„Proto jsme využili možnosti požádat o účelovou dotaci na vybavení výslechové a monitorovací místnosti, kterou nabízí Ministerstvo vnitra ČR. Naše žádost byla vyslyšena, takže do konce letošního roku se počítá s realizací celého projektu,“ konstatoval starosta Znojma Vlastimil Gabrhel. Dotace činí 225 tisíc korun, přičemž se město Znojmo zavázalo k tomu, že se bude finančně spolupodílet minimálně deseti procenty celkové ceny, maximálně však do výše pětadvacet tisíc korun. 

Místnosti se budou zařizovat v objektu Územního oddělení Policie ČR na Pražské ulici ve Znojmě. Jedna bude zařízena vhodným nábytkem a dalšími předměty tak, aby nepůsobila jako strohý kancelářský prostor, ve druhé bude umístěno monitorovací zařízení, jako nahrávací technika. Odděleny budou částečně prosklenou stěnou s polopropustným sklem, za kterým budou moci výslech sledovat pověřené osoby. 

Do vyhlášeného výběrového řízení, respektive do e-aukce, se žádná z oslovených firem nepřihlásila. Poté nabídku podaly dvě firmy. Rada města tedy schválila výjimku Ze zásad a postupů při zadávání veřejných zakázek a souhlasila s uzavřením smlouvy s blanenskou firmou SKS s.r.o., jejíž cenová nabídka byla pro město výhodnější, činila 249 875 korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Čtvrtý ročník festivalu věnovanému jedné z výrazných brněnských osobností – Johannu Gregoru Mendelovi – se letos uskuteční v jihomoravské metropoli. Festival započne 20. července a skončí 22....
18.07.2018 - 14:50
Pohřešovaná Foto: Policie
Rodina a policisté pátrají po ženě z Kyjovska, která v sobotu odešla z místa bydliště a od té doby o sobě nepodává žádnou zprávu.
18.07.2018 - 11:54
Dveře obchodu Foto: Městská policie Brno
Dvacetiletá dívka se pokusila z obchodu v Bohunicích ukrást tričko. Personál ji přistihl a její rozzuřený známý po hádce se zaměstnanci rozbil dveře za dvacet tisíc korun.
18.07.2018 - 08:00
Zanedbaná Arnoldova vila by se mohla dočkat rekonstrukce. O peníze na opravu požádá Muzeum města Brna Norské fondy. Ve vile by v budoucnu mohlo vzniknout Centrum dialogu – místo pro poznávání naší...
17.07.2018 - 19:13
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Mezi Kaštanovou a Olympií se cyklisté podél Svitavy stále nedostanou. Opravy dálničního mostu, pod kterým stezka vede, se prodloužily. Úsek se dá objet kolem Svratky. Zprovoznění svitavské stezky se...
17.07.2018 - 17:54
Radnice Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Náměstek brněnského primátora Martin Ander (Zelení) se vyjádřil k rozhodnutí vlády o brněnském hlavním nádraží, konkrétně o vyškrtnutí "brněnského metra" z plánů. Nevěří, že by primátor...
17.07.2018 - 11:45
Komentáře