Reklama
reklama

Ve Znojmě bude speciální výslechová místnost pro děti a mladistvé

Jako jedno z mála měst bude mít Znojmo k dispozici výslechovou a monitorovací místnost, která bude primárně sloužit pro děti a mladistvé. Impulz k tomu, aby se zřídily speciálně zařízené prostory, ve kterých by se osoby nižších věkových kategorií cítily přirozeně, vyšel od komise pro prevenci kriminality. Poradní orgán rady města vycházel z toho, že nejbližší podobná místnost funguje v Brně.

Je pochopitelné, že v dětech i mladistvých vyvolává už samotný přesun do vzdálenějšího místa stres a nejistotu. Přitom je potřeba, aby při výsleších nebyli malé oběti či naopak delikventi zablokovaní, aby se nebáli nebo neodmítali odpovídat na otázky. 

„Proto jsme využili možnosti požádat o účelovou dotaci na vybavení výslechové a monitorovací místnosti, kterou nabízí Ministerstvo vnitra ČR. Naše žádost byla vyslyšena, takže do konce letošního roku se počítá s realizací celého projektu,“ konstatoval starosta Znojma Vlastimil Gabrhel. Dotace činí 225 tisíc korun, přičemž se město Znojmo zavázalo k tomu, že se bude finančně spolupodílet minimálně deseti procenty celkové ceny, maximálně však do výše pětadvacet tisíc korun. 

Místnosti se budou zařizovat v objektu Územního oddělení Policie ČR na Pražské ulici ve Znojmě. Jedna bude zařízena vhodným nábytkem a dalšími předměty tak, aby nepůsobila jako strohý kancelářský prostor, ve druhé bude umístěno monitorovací zařízení, jako nahrávací technika. Odděleny budou částečně prosklenou stěnou s polopropustným sklem, za kterým budou moci výslech sledovat pověřené osoby. 

Do vyhlášeného výběrového řízení, respektive do e-aukce, se žádná z oslovených firem nepřihlásila. Poté nabídku podaly dvě firmy. Rada města tedy schválila výjimku Ze zásad a postupů při zadávání veřejných zakázek a souhlasila s uzavřením smlouvy s blanenskou firmou SKS s.r.o., jejíž cenová nabídka byla pro město výhodnější, činila 249 875 korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Komentáře