Reklama
reklama

Ve Znojmě bude speciální výslechová místnost pro děti a mladistvé

Jako jedno z mála měst bude mít Znojmo k dispozici výslechovou a monitorovací místnost, která bude primárně sloužit pro děti a mladistvé. Impulz k tomu, aby se zřídily speciálně zařízené prostory, ve kterých by se osoby nižších věkových kategorií cítily přirozeně, vyšel od komise pro prevenci kriminality. Poradní orgán rady města vycházel z toho, že nejbližší podobná místnost funguje v Brně.

Je pochopitelné, že v dětech i mladistvých vyvolává už samotný přesun do vzdálenějšího místa stres a nejistotu. Přitom je potřeba, aby při výsleších nebyli malé oběti či naopak delikventi zablokovaní, aby se nebáli nebo neodmítali odpovídat na otázky. 

„Proto jsme využili možnosti požádat o účelovou dotaci na vybavení výslechové a monitorovací místnosti, kterou nabízí Ministerstvo vnitra ČR. Naše žádost byla vyslyšena, takže do konce letošního roku se počítá s realizací celého projektu,“ konstatoval starosta Znojma Vlastimil Gabrhel. Dotace činí 225 tisíc korun, přičemž se město Znojmo zavázalo k tomu, že se bude finančně spolupodílet minimálně deseti procenty celkové ceny, maximálně však do výše pětadvacet tisíc korun. 

Místnosti se budou zařizovat v objektu Územního oddělení Policie ČR na Pražské ulici ve Znojmě. Jedna bude zařízena vhodným nábytkem a dalšími předměty tak, aby nepůsobila jako strohý kancelářský prostor, ve druhé bude umístěno monitorovací zařízení, jako nahrávací technika. Odděleny budou částečně prosklenou stěnou s polopropustným sklem, za kterým budou moci výslech sledovat pověřené osoby. 

Do vyhlášeného výběrového řízení, respektive do e-aukce, se žádná z oslovených firem nepřihlásila. Poté nabídku podaly dvě firmy. Rada města tedy schválila výjimku Ze zásad a postupů při zadávání veřejných zakázek a souhlasila s uzavřením smlouvy s blanenskou firmou SKS s.r.o., jejíž cenová nabídka byla pro město výhodnější, činila 249 875 korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Velkolepá fotografická výstava Jeden kmen zavede návštěvníky do fantasy světa skřetů z kmene Snaga. Samotné výstavě bude předcházet jednodenní fantasy festival.
16.08.2017 - 14:49
Placení parkovného bezkontaktně či pomocí SMS. Běžná praxe, která vzniká na mnoha místech v republice. Řidiči v Brně si však musejí ještě počkat.
16.08.2017 - 07:52
Během včerejšího dne odstartovala aukce hokejových dresů z rozlučky Martina Havláta a jejich nákupem podpoří lidé dobrou věc. Výtěžek z aukce bude věnován na obnovu lůžek pro pacienty Fakultní...
15.08.2017 - 14:33
V centru Brna vzniká z iniciativy městské části Brno-střed zcela nový galerijní bod ve veřejném prostoru. Na Šilingrově náměstí, v místě souběhu ulic Dominikánské a Starobrněnské, dojde k vytvoření...
15.08.2017 - 07:40
Tísňovou linku brněnské městské policie využil včera po druhé hodině ráno svědek, který podle svých slov sledoval na parkovišti v Bohunické ulici zloděje.
14.08.2017 - 07:51
Dětské hřiště a pískoviště na náměstí 28. října dostalo novou ochranou plachtu.
12.08.2017 - 08:12
Komentáře