Reklama
reklama

Ve vodní elektrárně Dalešice byla uložena bomba. Tento pokyn odstartoval havarijní cvičení v tomto týdnu

V průběhu tohoto týdne bylo na dozornu přečerpávací vodní elektrárny Dalešice telefonicky oznámeno uložení nástražného výbušného systému v 1. podzemním podlaží objektu elektrárny. Tato situace odstartovala celou sérii událostí, jež dokonale prověřily souhru Policie ČR, obsluhy elektrárny a Havarijního štábu provozu. To byl ostatně hlavní cíl havarijního cvičení, které celou situaci věrně navodilo.

O vzniku mimořádné události byla informována Policie ČR a příslušné kontakty dle ohlašovacího plánu, současně byla nařízena evakuace pracovníků a dodavatelů. V souvislosti s mimořádnou událostí byl také aktivován Havarijní štáb PVE Dalešice.

Na pokyn předsedy Havarijního štábu provozu byl zpracován jmenný seznam přítomných osob, připraveny operativní karty obsahující schémata elektrárny a připraveny náhradní komunikační prostředky pro potřeby složek Policie. O vzniku mimořádné události bylo vyrozuměno středisko Centrály nouzové služby, které na místo události ihned vyslalo pracovníka bezpečnostní agentury. Všechno působilo naprosto věrohodně a jen informace na začátku a konci každého hlášení prozrazovala, že je právě v plném proudu havarijní cvičení věrně simulující bezpečnostní incident. Personál elektrárny si tak mohl nanečisto vyzkoušet postupy při odvracení teroristické hrozby.

Policejní hlídka z obvodního oddělení Hrotovice prověřila pravdivost oznámení a vzápětí požádala o příjezd psovoda, pyrotechnika a posilových hlídek, které zajišťovaly uzávěru kolem vodního díla Dalešice.

"Důležitou součástí havarijního cvičení bylo prověřit reakci pracovníka obsluhy PVE Dalešice na telefonní výhružku oznamující uložení bomby v technologii, ověřit spolupráci pracovníků obsluhy elektrárny a členů Havarijního štábu provozu s Policií při řešení mimořádné události, provést evakuaci zaměstnanců a ověřit funkčnost technických prostředků pro vyrozumění a komunikaci, prověřit spolupráci s pracovníkem bezpečnostní agentury a také informovat příslušné orgány a kontakty vně elektrárny o vzniku mimořádné události. Toto havarijní cvičení prokázalo, že obsluha a zaměstnanci PVE Dalešice jsou velmi dobře připraveni zvládnout a řešit mimořádnou událost," shrnul havarijní cvičení specialista útvaru Havarijní připravenost ČEZ, a. s., Josef Tisoň, který má na starosti přípravu a realizaci havarijních cvičení na klasických a vodních elektrárnách Skupiny ČEZ.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Obyvatelé Černé Hory na Blanensku si mohou alespoň částečně oddechnout. Uzavírka frekventovaného mostu, kvůli které městys zažívá dopravní peklo, sice nekončí, ale most bude provizorně podepřen, což...
21.08.2017 - 07:46
Oblíbený Den Starobrna se blíží – brány pivovaru se všem návštěvníkům otevřou dokořán v sobotu 2. září v pravé poledne. Zatímco vrchní nádvoří rozezní písničky špičkových českých skupin, dolní část...
20.08.2017 - 17:01
Komentáře