Reklama
reklama

Ve třiceti a už náměstkem?

Ve třiceti velká politická kariéra? Dokonce třetí náměstek primátora? Ano, je to možné. Jedná se o Matěje Hollana z Hnutí Žít Brno, který byl v minulém týdnu zvolen v pořadí třetím náměstkem primátora města Brna. „Už mi bylo třicet,“ řekl hrdinně Hollan ve svém prvním projevu ve Sněmovním sále Nové radnice.

. Pokračoval, co všechno chce ve své funkci zlepšit s tím, že do jeho gesce patří oblast sociálně kulturní. Jeho hnutí vyhrálo volby také v Městské části Brno-střed a tím pádem měl být právě Hollan logicky jejím novým starostou. Místo prvního muže Brna-středu však přenechal svému spolustraníkovi s odůvodněním, že vystudoval v bakalářském stupni muzikologii a kultuře tedy rozumí a bude preferovat být náměstkem primátora. „Nechci kumulovat funkce,“ řekl několikrát třicetiletý politik.

Matěj Hollan byl do nedávné doby znám jako prostořeký aktivista, který se uměl jen vysmívat. Jeho výpady na sociálních sítí se dotkly mnoha lidí, kteří ve svých oborech něco dokázali. „Bořit a plivat na všechno umí každý, ale dát něčemu smysl, něco vybudovat, to už je těžší,“ řekl jeden z nových zastupitelů na Nové radnici.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Kontrola ledu Foto: Centrum news
Muž si chtěl v Králově Poli zkrátit cestu přes jezírko. To ale nebylo dostatečně zamrzlé a muž se propadl do ledové vody. Nebýt náhodného kolemjdoucího, patrně by utonul.
24.01.2018 - 07:23
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Komentáře