Reklama
reklama

Vánoce na Zelňáku nebudou

Tradiční Vánoce na Zelném trhu v letošním roce nebudou a to i přesto, že současný starosta Městské části Brno-střed Libor Šťástka tvrdil ještě před nedávnem opak.

Konečné jasno vyplynulo z nedávného jednání brněnské radnice s organizátory trhů, kteří se dohodli na tom, že se část vánočních stánků přesune na Moravské náměstí. To, že tam bude jaksi těsno, už dnes nikdo nepochybuje.

Hlavním viníkem však nejsou stavbaři, kteří nyní na náměstí pokládají kamennou dlažbu, ale archeologové, kteří v centrální části Zelného trhu strávili v létě místo plánovaných deseti dnů, rovnou tři měsíce a způsobili tak značné komplikace v omezení či úplném zastavení stavby. Zdlouhavý archeologický průzkum však měl ještě další důsledek. Celou stavbu prodloužil o téměř tři měsíce, tedy z ledna 2015 na květen 2015. Rekonstrukce tak zasáhne i do příští turistické sezóny. Ale to není vše. Delší pobyt dělníků na Zelném trhu odnese rovněž také brněnský rozpočet, neboť radní města museli navýšit cenu zakázky z šedesáti milionů  na téměř 67 milionů korun.

Hlavní vánoční trhy se tak odehrají zejména na náměstí Svobody, dále poblíž Staré radnice na Radniční ul. a pak na již zmíněném Moravském náměstí. Dle mnohých znalců bude právě Moravské náměstí hustě obsypané řemeslníky a stánky, což může mít za následek méně vánoční atmosféru, než na jakou jsme zvyklí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře