Reklama
reklama

Vánoce na Zelňáku nebudou

Tradiční Vánoce na Zelném trhu v letošním roce nebudou a to i přesto, že současný starosta Městské části Brno-střed Libor Šťástka tvrdil ještě před nedávnem opak.

Konečné jasno vyplynulo z nedávného jednání brněnské radnice s organizátory trhů, kteří se dohodli na tom, že se část vánočních stánků přesune na Moravské náměstí. To, že tam bude jaksi těsno, už dnes nikdo nepochybuje.

Hlavním viníkem však nejsou stavbaři, kteří nyní na náměstí pokládají kamennou dlažbu, ale archeologové, kteří v centrální části Zelného trhu strávili v létě místo plánovaných deseti dnů, rovnou tři měsíce a způsobili tak značné komplikace v omezení či úplném zastavení stavby. Zdlouhavý archeologický průzkum však měl ještě další důsledek. Celou stavbu prodloužil o téměř tři měsíce, tedy z ledna 2015 na květen 2015. Rekonstrukce tak zasáhne i do příští turistické sezóny. Ale to není vše. Delší pobyt dělníků na Zelném trhu odnese rovněž také brněnský rozpočet, neboť radní města museli navýšit cenu zakázky z šedesáti milionů  na téměř 67 milionů korun.

Hlavní vánoční trhy se tak odehrají zejména na náměstí Svobody, dále poblíž Staré radnice na Radniční ul. a pak na již zmíněném Moravském náměstí. Dle mnohých znalců bude právě Moravské náměstí hustě obsypané řemeslníky a stánky, což může mít za následek méně vánoční atmosféru, než na jakou jsme zvyklí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře