Reklama
reklama

Václav Neckář se skupinou Bacily zahrají v Tišnově na oslavách města

Sedm set osmdesát let už uplynulo od doby, kdy písař zapsal do listin jméno města Tišnova. Místní si toto jubileum připomenou řadou kulturních a společenských akcí. Dorazí i Václav Neckář se skupinou Bacily.

"V pátek v 18 hodin bude ve vestibulu Základní školy na náměstí 28. října zahájena výstava Tišnov na starých fotografiích. Jedná se o snímky ze sbírky tišnovského fotografa Pavla Smékala, z nichž nejstarší pochází z roku 1865.  Návštěvníci si prohlédnou, jak vypadala různá tišnovská zákoutí v běhu času od druhé poloviny 19. století až do poloviny století dvacátého," řekl k programu oslav starosta města Jan Schneider.

 

V sobotu se bude na náměstí Míru konat již tradiční trhová slavnost, tentokrát obohacená o program s názvem Tišnov – jak to bylo, jak to je. Program bude zahájen příchodem královny Konstancie, v jejíž zakládací listině ke klášteru Porta Coeli se poprvé objevila zmínka o Tišnově. Následovat bude průřez dějinami města doprovázený dobovými zpěvy, hudbou, tanci, šermířským vystoupením a osobnostmi, jako byli např. Jan Žižka nebo abatyše Barbora Konická. Důležité historické události budou ilustrované komentářem, cvičením malých Sokolek, recitací a na závěrem i dechovou kapelou. 

 

Ve 14 hodin bude na zahradě vily Franke zahájeno starostou města Tišnova Janem Schneiderem odpoledne věnované 10. výročí obnovení tišnovské rozhledny. O nejzajímavější zážitky spojené s budováním dominanty města se podělí zástupci bývalého občanského sdružení Rozhled na Tišnov, kteří obnovu rozhledny, jejíž historie sahá do třicátých let minulého století, iniciovali. Ke zhlédnutí budou také fotografie pořízené při stavbě. Díky tišnovským skautům si můžou návštěvníci  cestou na rozhlednu vyzkoušet svoje tábornické a jiné dovednosti. Odměnou na konci trasy bude nejen krásný výhled, ale i posezení s kytarou a občerstvením.

 

"Nedělní program oslav bude soustředěn na městskou radnici, kde od 10 hodin proběhne den otevřených dveří. Budou zde k vidění originály pamětních knih a kronik, kopie listin spojených s historií Tišnova včetně té nejstarší z roku 1233 a další zajímavé dokumenty, vážící se k historii města. Nejstarší pamětní kniha z roku 1665 bude k dispozici v digitální podobě. Ke zhlédnutí budou i záběry starého Tišnova z archivu Tišnovské televize," doplnil Schneider.

 

V 17 hodin uzavře slavnostní víkend na náměstí před radnicí koncert Václava Neckáře se skupinou Bacily.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře