Reklama
reklama

Václav Neckář se skupinou Bacily zahrají v Tišnově na oslavách města

Sedm set osmdesát let už uplynulo od doby, kdy písař zapsal do listin jméno města Tišnova. Místní si toto jubileum připomenou řadou kulturních a společenských akcí. Dorazí i Václav Neckář se skupinou Bacily.

"V pátek v 18 hodin bude ve vestibulu Základní školy na náměstí 28. října zahájena výstava Tišnov na starých fotografiích. Jedná se o snímky ze sbírky tišnovského fotografa Pavla Smékala, z nichž nejstarší pochází z roku 1865.  Návštěvníci si prohlédnou, jak vypadala různá tišnovská zákoutí v běhu času od druhé poloviny 19. století až do poloviny století dvacátého," řekl k programu oslav starosta města Jan Schneider.

 

V sobotu se bude na náměstí Míru konat již tradiční trhová slavnost, tentokrát obohacená o program s názvem Tišnov – jak to bylo, jak to je. Program bude zahájen příchodem královny Konstancie, v jejíž zakládací listině ke klášteru Porta Coeli se poprvé objevila zmínka o Tišnově. Následovat bude průřez dějinami města doprovázený dobovými zpěvy, hudbou, tanci, šermířským vystoupením a osobnostmi, jako byli např. Jan Žižka nebo abatyše Barbora Konická. Důležité historické události budou ilustrované komentářem, cvičením malých Sokolek, recitací a na závěrem i dechovou kapelou. 

 

Ve 14 hodin bude na zahradě vily Franke zahájeno starostou města Tišnova Janem Schneiderem odpoledne věnované 10. výročí obnovení tišnovské rozhledny. O nejzajímavější zážitky spojené s budováním dominanty města se podělí zástupci bývalého občanského sdružení Rozhled na Tišnov, kteří obnovu rozhledny, jejíž historie sahá do třicátých let minulého století, iniciovali. Ke zhlédnutí budou také fotografie pořízené při stavbě. Díky tišnovským skautům si můžou návštěvníci  cestou na rozhlednu vyzkoušet svoje tábornické a jiné dovednosti. Odměnou na konci trasy bude nejen krásný výhled, ale i posezení s kytarou a občerstvením.

 

"Nedělní program oslav bude soustředěn na městskou radnici, kde od 10 hodin proběhne den otevřených dveří. Budou zde k vidění originály pamětních knih a kronik, kopie listin spojených s historií Tišnova včetně té nejstarší z roku 1233 a další zajímavé dokumenty, vážící se k historii města. Nejstarší pamětní kniha z roku 1665 bude k dispozici v digitální podobě. Ke zhlédnutí budou i záběry starého Tišnova z archivu Tišnovské televize," doplnil Schneider.

 

V 17 hodin uzavře slavnostní víkend na náměstí před radnicí koncert Václava Neckáře se skupinou Bacily.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře