Reklama
reklama

Václav Neckář se skupinou Bacily zahrají v Tišnově na oslavách města

Sedm set osmdesát let už uplynulo od doby, kdy písař zapsal do listin jméno města Tišnova. Místní si toto jubileum připomenou řadou kulturních a společenských akcí. Dorazí i Václav Neckář se skupinou Bacily.

"V pátek v 18 hodin bude ve vestibulu Základní školy na náměstí 28. října zahájena výstava Tišnov na starých fotografiích. Jedná se o snímky ze sbírky tišnovského fotografa Pavla Smékala, z nichž nejstarší pochází z roku 1865.  Návštěvníci si prohlédnou, jak vypadala různá tišnovská zákoutí v běhu času od druhé poloviny 19. století až do poloviny století dvacátého," řekl k programu oslav starosta města Jan Schneider.

 

V sobotu se bude na náměstí Míru konat již tradiční trhová slavnost, tentokrát obohacená o program s názvem Tišnov – jak to bylo, jak to je. Program bude zahájen příchodem královny Konstancie, v jejíž zakládací listině ke klášteru Porta Coeli se poprvé objevila zmínka o Tišnově. Následovat bude průřez dějinami města doprovázený dobovými zpěvy, hudbou, tanci, šermířským vystoupením a osobnostmi, jako byli např. Jan Žižka nebo abatyše Barbora Konická. Důležité historické události budou ilustrované komentářem, cvičením malých Sokolek, recitací a na závěrem i dechovou kapelou. 

 

Ve 14 hodin bude na zahradě vily Franke zahájeno starostou města Tišnova Janem Schneiderem odpoledne věnované 10. výročí obnovení tišnovské rozhledny. O nejzajímavější zážitky spojené s budováním dominanty města se podělí zástupci bývalého občanského sdružení Rozhled na Tišnov, kteří obnovu rozhledny, jejíž historie sahá do třicátých let minulého století, iniciovali. Ke zhlédnutí budou také fotografie pořízené při stavbě. Díky tišnovským skautům si můžou návštěvníci  cestou na rozhlednu vyzkoušet svoje tábornické a jiné dovednosti. Odměnou na konci trasy bude nejen krásný výhled, ale i posezení s kytarou a občerstvením.

 

"Nedělní program oslav bude soustředěn na městskou radnici, kde od 10 hodin proběhne den otevřených dveří. Budou zde k vidění originály pamětních knih a kronik, kopie listin spojených s historií Tišnova včetně té nejstarší z roku 1233 a další zajímavé dokumenty, vážící se k historii města. Nejstarší pamětní kniha z roku 1665 bude k dispozici v digitální podobě. Ke zhlédnutí budou i záběry starého Tišnova z archivu Tišnovské televize," doplnil Schneider.

 

V 17 hodin uzavře slavnostní víkend na náměstí před radnicí koncert Václava Neckáře se skupinou Bacily.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Komentáře