Reklama
reklama

V Újezdu u Brna se začal stavět nový Domov pro seniory

Újezd u Brna bude mít nový Domov pro seniory. Základní kámen stavby byl slavnostně poklepán ve středu 18. února 2015.

Jeho stavba znamená nejvýznamnější investiční akci kraje v letošním roce a současně se jedná o další ze série obdobných rekonstrukcí a budování nových kapacit domovů pro seniory na jižní Moravě. Na jejich financování Jihomoravský kraj využívá prostředky z úvěrového rámce, dohodnutého s Evropskou investiční bankou.

„Jihomoravský kraj dlouhodobě investuje do oblasti sociálních zařízení. Jde už o čtvrtý zcela nový domov pro seniory, který zde v kraji vznikne za posledních pět let. Chceme se zaměřit zejména na lůžka pro pacienty s demencí nebo Alzheimerovou chorobou anebo ve spolupráci s městy a obcemi budeme chtít investovat do chráněného bydlení či sociálního bydlení. Existují další lokality, kde je připravena výstavba, jde například o Bučovice, Ivančice či Miroslav. Zde v Újezdu půjde o zařízení určené zejména pro klienty z Brněnska, případně Hodonínska,“ uvedl hejtman Hašek.

Novostavba domova pro seniory v Újezdu u Brna bude poskytovat sociální služby domov pro seniory a domov se zvláštním režimem. Zařízení bude mít kapacitu 100 uživatelů, kteří budou ubytováni v 66 jedno- a dvoulůžkových pokojích s vlastním hygienickým zázemím (s možností navýšení kapacity na 115 uživatelů).

Domov bude mít vlastní stravovací provoz (kuchyně, jídelna), prádelnu a technické zázemí, venkovní prostory budou upraveny na terapeutickou zahradu. Budova bude mít dva čtyřpodlažní bloky propojené spojovacím krčkem a zastřešené sedlovými střechami.

Předpokládané celkové náklady stavby činí přibližně 175 milionů korun, zhotovitelem stavby byla ve výběrovém řízení vybrána společnost PKS stavby a.s., Žďár nad Sázavou. Zahájení provozu domova, se kterým se počítá v prosinci letošního roku, přinese nově vytvořená pracovní místa pro cca 70 pracovníků.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Komentáře