Reklama
reklama

V Újezdu u Brna se začal stavět nový Domov pro seniory

Újezd u Brna bude mít nový Domov pro seniory. Základní kámen stavby byl slavnostně poklepán ve středu 18. února 2015.

Jeho stavba znamená nejvýznamnější investiční akci kraje v letošním roce a současně se jedná o další ze série obdobných rekonstrukcí a budování nových kapacit domovů pro seniory na jižní Moravě. Na jejich financování Jihomoravský kraj využívá prostředky z úvěrového rámce, dohodnutého s Evropskou investiční bankou.

„Jihomoravský kraj dlouhodobě investuje do oblasti sociálních zařízení. Jde už o čtvrtý zcela nový domov pro seniory, který zde v kraji vznikne za posledních pět let. Chceme se zaměřit zejména na lůžka pro pacienty s demencí nebo Alzheimerovou chorobou anebo ve spolupráci s městy a obcemi budeme chtít investovat do chráněného bydlení či sociálního bydlení. Existují další lokality, kde je připravena výstavba, jde například o Bučovice, Ivančice či Miroslav. Zde v Újezdu půjde o zařízení určené zejména pro klienty z Brněnska, případně Hodonínska,“ uvedl hejtman Hašek.

Novostavba domova pro seniory v Újezdu u Brna bude poskytovat sociální služby domov pro seniory a domov se zvláštním režimem. Zařízení bude mít kapacitu 100 uživatelů, kteří budou ubytováni v 66 jedno- a dvoulůžkových pokojích s vlastním hygienickým zázemím (s možností navýšení kapacity na 115 uživatelů).

Domov bude mít vlastní stravovací provoz (kuchyně, jídelna), prádelnu a technické zázemí, venkovní prostory budou upraveny na terapeutickou zahradu. Budova bude mít dva čtyřpodlažní bloky propojené spojovacím krčkem a zastřešené sedlovými střechami.

Předpokládané celkové náklady stavby činí přibližně 175 milionů korun, zhotovitelem stavby byla ve výběrovém řízení vybrána společnost PKS stavby a.s., Žďár nad Sázavou. Zahájení provozu domova, se kterým se počítá v prosinci letošního roku, přinese nově vytvořená pracovní místa pro cca 70 pracovníků.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře