Reklama
reklama

V přehlídce Ignis Brunensis zvítězili Portugalci

Letošní ročník ohňostrojové přehlídky Ignis Brunensis již zná svého vítěze. Stal se jím portugalský tým Macedos Pirotecnia. Portugalci si z Brna odvážejí svou již čtvrtou cenu.

Včerejší portugalský ohňostroj navštívilo přes 150 tisíc diváků. Návštěvníci viděli show plnou neznámých efektů, záměrem autorů bylo představit hlučnou a velkolepou podívanou.

Další ocenění si letos odváží i slovenská skupina Privatex Pyro, která zabodovala hned dvakrát, v Ceně Českého rozhlasu za nejlepší hudbu a v Ceně primátora města Brna za nejlepší design ohňostroje na povinnou dvouminutovou skladbu od Antonína Dvořáka. Ocenění získali i Španělé, Česká televize jim udělila cenu za nejlepší scénografické řešení.

Na své vítěze čeká ještě divácká cena. V anketě bude moci veřejnost vybírat ze všech ohňostrojových představení na Brněnské přehradě i nad hradem Špilberk.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vítězný návrh Foto: KAM
Zklidnění dopravy, více zeleně, míst pro odpočinek a volný čas. I taková by mohlo v budoucnu vypadat historické Staré Brno. Porota ocenila nejlepší návrhy v ideové soutěži na proměnu Mendlova náměstí...
26.09.2018 - 05:00
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
Komentáře