Reklama
reklama

V přehlídce Ignis Brunensis zvítězili Portugalci

Letošní ročník ohňostrojové přehlídky Ignis Brunensis již zná svého vítěze. Stal se jím portugalský tým Macedos Pirotecnia. Portugalci si z Brna odvážejí svou již čtvrtou cenu.

Včerejší portugalský ohňostroj navštívilo přes 150 tisíc diváků. Návštěvníci viděli show plnou neznámých efektů, záměrem autorů bylo představit hlučnou a velkolepou podívanou.

Další ocenění si letos odváží i slovenská skupina Privatex Pyro, která zabodovala hned dvakrát, v Ceně Českého rozhlasu za nejlepší hudbu a v Ceně primátora města Brna za nejlepší design ohňostroje na povinnou dvouminutovou skladbu od Antonína Dvořáka. Ocenění získali i Španělé, Česká televize jim udělila cenu za nejlepší scénografické řešení.

Na své vítěze čeká ještě divácká cena. V anketě bude moci veřejnost vybírat ze všech ohňostrojových představení na Brněnské přehradě i nad hradem Špilberk.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Komentáře