Reklama
reklama

V Olympii se budou prezentovat střední odborné školy

Originální interaktivní prezentace odborného středního školství, které se zúčastní 30 středních škol zřizovaných Jihomoravským krajem, proběhne na otevřené ploše obchodního centra Olympia v Brně. Akce se uskuteční od 4. 2. do 7. 2. 2015 v době od 10 do 18 hodin.

Akce se významně liší od běžných prezentací škol tím, že budou jednotlivé prezentace probíhat v rozsáhlém komerčním prostoru, který je hojně navštěvován širokou veřejností. Cílem prezentace je především zvýšení zájmu zájmové skupiny - žáků 8. a 9. tříd základních škol o tradiční odborné učební a studijní obory a řemesla a reprezentativní formou poskytnout informace veřejnosti o středních školách.

Na jednotlivých prezentačních stáncích budou přítomni zástupci škol (učitelé i žáci), se kterými bude možné konzultovat možné dotazy a získat informace nejen o samotném studiu, ale také o dalších možnostech, které školy nabízí (např. mimoškolní aktivity, ubytování, spolupráce se zaměstnavateli v rámci praxe apod.). 

Každý den od středy do soboty v době od 10 do 18 hodin bude probíhat na podiu u hlavního vstupu do OC Olympia doprovodný program zajišťovaný studenty a učiteli prezentujících středních škol.

Návštěvníci a zákazníci a návštěvníci centra se mohou těšit na tematicky zaměřená vystoupení – např. taneční vystoupení, barmanská show, prezentace slavnostní tabule, vazbu kytic, módní přehlídku a další.

Žáci základních škol a jejich rodiče jsou oslovováni prostřednictvím ředitelství a učitelů svých škol. Současně s touto aktivitou je nabídnuta základním školám, které se prezentace v obchodním centru Olympia zúčastní, návštěva nově otevřeného zábavního vědeckého parku VIDA umístěného v prostorách bývalého pavilonu D brněnského výstaviště za poloviční vstupné.

Prostřednictvím rozsáhlé informační i rádiové kampaně jsou osloveni i rodiče žáků základních škol, učitelé, karierní poradci a široká veřejnost.

Srdečně zváni jsou vedle žáků základních škol jejich rodiče, žáci středních škol, pedagogové základních a středních škol, zaměstnavatelé, široká veřejnost a návštěvníci OC Olympia.

Seznam škol:

Integrovaná střední škola automobilní Brno, Integrovaná střední škola Slavkov u Brna, Integrovaná střední škola Sokolnice, Masarykova střední škola Letovice, Odborné učiliště Pohořelice, Střední odborná škola a Střední odborné učiliště André Citroëna Boskovice, Střední odborná škola Fortika Lomnice u Tišnova, Střední odborná škola vinařská a Střední odborné učiliště zahradnické Valtice, Střední pedagogická škola Boskovice, Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola technická Brno, Střední průmyslová škola elektrotechnická a informačních technologií Brno, Střední průmyslová škola chemická Brno, Střední průmyslová škola Jedovnice, Střední škola Strážnice, Střední škola dopravy, obchodu a služeb Znojmo, Střední škola F.D. Roosevelta pro tělesně postižené Brno, Střední škola gastronomie, hotelnictví a lesnictví Bzenec, Střední škola grafická Brno, Střední škola polytechnická Brno, Střední škola potravinářská, obchodu a služeb Brno, Střední škola pro tělesně postižené GEMINI Brno, Střední škola stavebních řemesel Brno-Bosonohy, Střední škola strojírenská a elektrotechnická Brno, Střední škola technická a ekonomická Brno, Střední zahradnická škola Rajhrad, Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická Brno, Střední zdravotnická škola Brno, Vyšší odborná škola ekonomická a zdravotnická a Střední škola Boskovice, Střední škola a Základní škola Tišnov, Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Hustopeče a Střední škola dopravy, obchodu a služeb Moravský Krumlov.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Kontrola ledu Foto: Centrum news
Muž si chtěl v Králově Poli zkrátit cestu přes jezírko. To ale nebylo dostatečně zamrzlé a muž se propadl do ledové vody. Nebýt náhodného kolemjdoucího, patrně by utonul.
24.01.2018 - 07:23
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Komentáře