Reklama
reklama

V Olympii se budou prezentovat střední odborné školy

Originální interaktivní prezentace odborného středního školství, které se zúčastní 30 středních škol zřizovaných Jihomoravským krajem, proběhne na otevřené ploše obchodního centra Olympia v Brně. Akce se uskuteční od 4. 2. do 7. 2. 2015 v době od 10 do 18 hodin.

Akce se významně liší od běžných prezentací škol tím, že budou jednotlivé prezentace probíhat v rozsáhlém komerčním prostoru, který je hojně navštěvován širokou veřejností. Cílem prezentace je především zvýšení zájmu zájmové skupiny - žáků 8. a 9. tříd základních škol o tradiční odborné učební a studijní obory a řemesla a reprezentativní formou poskytnout informace veřejnosti o středních školách.

Na jednotlivých prezentačních stáncích budou přítomni zástupci škol (učitelé i žáci), se kterými bude možné konzultovat možné dotazy a získat informace nejen o samotném studiu, ale také o dalších možnostech, které školy nabízí (např. mimoškolní aktivity, ubytování, spolupráce se zaměstnavateli v rámci praxe apod.). 

Každý den od středy do soboty v době od 10 do 18 hodin bude probíhat na podiu u hlavního vstupu do OC Olympia doprovodný program zajišťovaný studenty a učiteli prezentujících středních škol.

Návštěvníci a zákazníci a návštěvníci centra se mohou těšit na tematicky zaměřená vystoupení – např. taneční vystoupení, barmanská show, prezentace slavnostní tabule, vazbu kytic, módní přehlídku a další.

Žáci základních škol a jejich rodiče jsou oslovováni prostřednictvím ředitelství a učitelů svých škol. Současně s touto aktivitou je nabídnuta základním školám, které se prezentace v obchodním centru Olympia zúčastní, návštěva nově otevřeného zábavního vědeckého parku VIDA umístěného v prostorách bývalého pavilonu D brněnského výstaviště za poloviční vstupné.

Prostřednictvím rozsáhlé informační i rádiové kampaně jsou osloveni i rodiče žáků základních škol, učitelé, karierní poradci a široká veřejnost.

Srdečně zváni jsou vedle žáků základních škol jejich rodiče, žáci středních škol, pedagogové základních a středních škol, zaměstnavatelé, široká veřejnost a návštěvníci OC Olympia.

Seznam škol:

Integrovaná střední škola automobilní Brno, Integrovaná střední škola Slavkov u Brna, Integrovaná střední škola Sokolnice, Masarykova střední škola Letovice, Odborné učiliště Pohořelice, Střední odborná škola a Střední odborné učiliště André Citroëna Boskovice, Střední odborná škola Fortika Lomnice u Tišnova, Střední odborná škola vinařská a Střední odborné učiliště zahradnické Valtice, Střední pedagogická škola Boskovice, Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola technická Brno, Střední průmyslová škola elektrotechnická a informačních technologií Brno, Střední průmyslová škola chemická Brno, Střední průmyslová škola Jedovnice, Střední škola Strážnice, Střední škola dopravy, obchodu a služeb Znojmo, Střední škola F.D. Roosevelta pro tělesně postižené Brno, Střední škola gastronomie, hotelnictví a lesnictví Bzenec, Střední škola grafická Brno, Střední škola polytechnická Brno, Střední škola potravinářská, obchodu a služeb Brno, Střední škola pro tělesně postižené GEMINI Brno, Střední škola stavebních řemesel Brno-Bosonohy, Střední škola strojírenská a elektrotechnická Brno, Střední škola technická a ekonomická Brno, Střední zahradnická škola Rajhrad, Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická Brno, Střední zdravotnická škola Brno, Vyšší odborná škola ekonomická a zdravotnická a Střední škola Boskovice, Střední škola a Základní škola Tišnov, Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Hustopeče a Střední škola dopravy, obchodu a služeb Moravský Krumlov.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Obyvatelé Černé Hory na Blanensku si mohou alespoň částečně oddechnout. Uzavírka frekventovaného mostu, kvůli které městys zažívá dopravní peklo, sice nekončí, ale most bude provizorně podepřen, což...
21.08.2017 - 07:46
Oblíbený Den Starobrna se blíží – brány pivovaru se všem návštěvníkům otevřou dokořán v sobotu 2. září v pravé poledne. Zatímco vrchní nádvoří rozezní písničky špičkových českých skupin, dolní část...
20.08.2017 - 17:01
Metropole by měla být významným místem, ve kterém se mísí tradice s moderním, kultura s obchodem a v neposlední radě i městem, které má styl. Ta jihomoravská však o svoji osobitost v poslední době...
20.08.2017 - 08:28
Během druhého srpnového víkendu se město proměnilo v obří hudební scénu. Představily se desítky umělců, na které se přišlo podívat více než 16 000 diváků.
19.08.2017 - 16:04
Komentáře