Reklama
reklama

V Kuřimi vyrostou nové sportovní haly i hotel

Sportovní nadšenci, ale i turisti plánující svůj pobyt v Kuřimi, se mají v nadcházejících letech nač těšit. Kuřimští zastupitelé totiž v květnu schválili prodej pozemků určených k výstavbě hokejové haly a hotelu. Obě stavby budou realizovat soukromí investoři a budou stát v těsné blízkosti víceúčelové městské sportovní haly, která nabídne zázemí řadě sportovních klubů.

Všechny nové stavby vzniknou v blízkosti stávajícího wellness centra, které nyní nabízí aquapark s venkovním koupalištěm, fitness a relaxační centrum. Městská víceúčelová sportovní hala a hokejová hala budou stát mezi současným atletickým stadionem a areálem TOS, hotel vyroste na pomezí fotbalového stadionu a wellness centra s možností budoucího propojení obou staveb krytým průchodem.

 „Městu se za posledních pár let podařilo našetřit na své klíčové investice značnou sumu, takže stavbě haly nic nebrání. Nová hala bude stát přibližně 90 milionů korun a bude sloužit pro většinu sportovních oddílů, které v Kuřimi působí. Jsme městem sportu a sportovních aktivit, mnoho oddílů pracuje už s nejmenšími dětmi, počet jejich členů stále narůstá a poptávka po hale roste,“ uvedl starosta Drago Sukalovský.  Podle něj investice přilákala soukromé investory, kteří v rozvíjejícím se městě vidí potenciál pro své aktivity. „Jedním z nich je společnost Sportovní díly, o.p.s., která přišla se záměrem výstavby hokejové haly. Původně chtěli stavět na jiném místě v Kuřimi, ale nabídli jsme jim alternativu právě v blízkosti městských sportovišť a dohodli jsme se,“ dodal Sukalovský.

Hokejová hala vyjde investora podle odhadů na 65 milionů korun. Společnost Sportovní díly předpokládá, že stavební povolení získá v dubnu nebo v květnu příštího roku, poté budou ještě nutné terénní úpravy. Samotná stavby haly by měla trvat šest měsíců. Příznivci hokeje by se jí tak mohli dočkat už na jaře roku 2018. Hala nabídne 350 míst pro diváky na tribunách a dalších 200 na ochozech.

Současně předložil na zastupitelstvo svůj návrh také investor, který má v Kuřimi v úmyslu postavit hotel. Společnost Sport Hotel Kuřim plánuje postavit moderní hotel s kapacitou 134 míst, kongresovým centrem, privátním wellness centrem a bowlingovou dráhou. Koncepce hotelu je taková, že spodní patro a první přízemí budou zapuštěny přímo do oválu stadionu a pět ubytovacích pater tak nepřesáhne celkovou výšku 24 metrů. Předpokládané zahájení stavby je září 2017 a zahájení provozu pak počátkem roku 2019.

Podle starosty Sukalovského by tak mohlo v Kuřimi vyrůst sportovní centrum, kterému nebude v okolí rovno a současně dodal, že město má záměr i na rekonstrukci přilehlého fotbalového a atletického stadionu.  „Tady jsme teprve na samém počátku, chystáme zadání pro studii,“ dodává starosta Kuřimi.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Během druhého srpnového víkendu se město proměnilo v obří hudební scénu. Představily se desítky umělců, na které se přišlo podívat více než 16 000 diváků.
19.08.2017 - 16:04
Včera krátce po půl třetí odpoledne se u stanice Olbramkostel na železničním přejezdu střetl vlak s osobním autem.
19.08.2017 - 12:45
Největší obchodní centrum severní části Brna, Nákupní centrum Královo Pole, zná svého nového majitele. Investiční skupina CPI Radovana Vítka jej získala od britského investora do realit, skupiny...
19.08.2017 - 09:10
Dvanáctiletá dívka je pohřešovaná od úterního večera, kdy byla spatřena na zastávce Kuldova v Brně-Zábrdovicích. Policisté prověřují nemocnice i všechna známá místa.
18.08.2017 - 18:16
Tři srpnové dny, během kterých se v jihomoravské metropoli pozmění režim. Centrum i okolí ožije, noční klid vezme za své a reaguje například i Ředitelství silnic a dálnic. Do města zavítá...
18.08.2017 - 08:57
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Komentáře