Reklama
reklama

V Kuřimi vyrostou nové sportovní haly i hotel

Sportovní nadšenci, ale i turisti plánující svůj pobyt v Kuřimi, se mají v nadcházejících letech nač těšit. Kuřimští zastupitelé totiž v květnu schválili prodej pozemků určených k výstavbě hokejové haly a hotelu. Obě stavby budou realizovat soukromí investoři a budou stát v těsné blízkosti víceúčelové městské sportovní haly, která nabídne zázemí řadě sportovních klubů.

Všechny nové stavby vzniknou v blízkosti stávajícího wellness centra, které nyní nabízí aquapark s venkovním koupalištěm, fitness a relaxační centrum. Městská víceúčelová sportovní hala a hokejová hala budou stát mezi současným atletickým stadionem a areálem TOS, hotel vyroste na pomezí fotbalového stadionu a wellness centra s možností budoucího propojení obou staveb krytým průchodem.

 „Městu se za posledních pár let podařilo našetřit na své klíčové investice značnou sumu, takže stavbě haly nic nebrání. Nová hala bude stát přibližně 90 milionů korun a bude sloužit pro většinu sportovních oddílů, které v Kuřimi působí. Jsme městem sportu a sportovních aktivit, mnoho oddílů pracuje už s nejmenšími dětmi, počet jejich členů stále narůstá a poptávka po hale roste,“ uvedl starosta Drago Sukalovský.  Podle něj investice přilákala soukromé investory, kteří v rozvíjejícím se městě vidí potenciál pro své aktivity. „Jedním z nich je společnost Sportovní díly, o.p.s., která přišla se záměrem výstavby hokejové haly. Původně chtěli stavět na jiném místě v Kuřimi, ale nabídli jsme jim alternativu právě v blízkosti městských sportovišť a dohodli jsme se,“ dodal Sukalovský.

Hokejová hala vyjde investora podle odhadů na 65 milionů korun. Společnost Sportovní díly předpokládá, že stavební povolení získá v dubnu nebo v květnu příštího roku, poté budou ještě nutné terénní úpravy. Samotná stavby haly by měla trvat šest měsíců. Příznivci hokeje by se jí tak mohli dočkat už na jaře roku 2018. Hala nabídne 350 míst pro diváky na tribunách a dalších 200 na ochozech.

Současně předložil na zastupitelstvo svůj návrh také investor, který má v Kuřimi v úmyslu postavit hotel. Společnost Sport Hotel Kuřim plánuje postavit moderní hotel s kapacitou 134 míst, kongresovým centrem, privátním wellness centrem a bowlingovou dráhou. Koncepce hotelu je taková, že spodní patro a první přízemí budou zapuštěny přímo do oválu stadionu a pět ubytovacích pater tak nepřesáhne celkovou výšku 24 metrů. Předpokládané zahájení stavby je září 2017 a zahájení provozu pak počátkem roku 2019.

Podle starosty Sukalovského by tak mohlo v Kuřimi vyrůst sportovní centrum, kterému nebude v okolí rovno a současně dodal, že město má záměr i na rekonstrukci přilehlého fotbalového a atletického stadionu.  „Tady jsme teprve na samém počátku, chystáme zadání pro studii,“ dodává starosta Kuřimi.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře