Reklama
reklama

V Dukovanech zachraňovali ušáka, který spadl do chladící věže

V pátek 11. března ve 13 hodin zasahovala jednotka hasičů Jaderné elektrárny Dukovany k chladicí věži č. 6, ve které probíhá rekonstrukce vnitřní vestavby. Důvodem výjezdu byla záchrana vyděšeného zajíce, který spadl do bazénu chladicí věže, toho času zázrakem bez vody. 

Při páteční pravidelné pochůzkové kontrole zařízení byl ve 2,8 m hlubokém bazénu pod chladicí věží objeven zajíc polní. „Událost oznámil pracovník firmy Betvar, který prováděl pochůzkovou kontrolu. Za pět minut po oznámení jsme byli na místě, zajíce odchytili a vypustili do volné přírody,“ sděluje k případu Josef Čapek, vedoucí útvaru Požární ochrana JE Dukovany. „K vyproštění bylo nutné použít odchytovou síť a využít zkušeností myslivců sloužících v hasičském útvaru EDU,“ dodává Josef Čapek. Velkým štěstí bylo také to, že byla nádrž, při prováděné údržbě, bez vody.

Od počátku roku probíhá plánovaná výměna vnitřních vestaveb chladicí věže č. 6, při které dochází k výměně původní dřevěné vestavby za novou sklolaminátovou. Věž č. 6 je poslední rekonstruovanou věží z celkových osmi. U zbývajících sedmi věží proběhly rekonstrukce uplynulých dvou letech. Výskyt zajíců v areálu elektrárny je běžným jevem, neboť zde nemají žádného predátora, který by je ohrožoval, je zde dostatek zeleně, a proto se jim zde daří. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře