Reklama
reklama

V Divadle Bolka Polívky představují Williama Shakespeara, jeho soukromý život a pozadí vzniku jeho nejslavnějších divadelních her

Inscenace Like Shakespeare interaktivním způsobem zobrazuje život dramatického velikána a snaží se především mladé generaci přiblížit tzv. velkou klasiku. Inscenace vznikla jako partnerský projekt společnosti StageArtCz a Divadla Bolka Polívky v české premiéře, poprvé byla uvedena 7. března. Během dubna mohou diváci představení navštívit pouze v dopoledních reprízách, od května bude uváděno i ve večerních časech.

Autorem je brněnský dramatik Pavel Trtílek. „Hra se věnuje životu Williama Shakespeara s tím, že v ní vystupuje postava Shakespeara a členové jeho herecké družiny. Celý příběh se odehrává v Londýně, v divadle Theatre a The Globe a z konkrétních životních situací, které zažívá hlavní hrdina, se dostáváme do ukázek z jeho jednotlivých divadelních her. Ty uvádíme v překladu Jiřího Joska,“ uvedl režisér a zároveň představitel jedné z postav Petr Halberstadt.

V hlavní roli se představil Petr Bláha v alternaci s Tomášem Milostným, dále účinkují Petr Halberstadt Jakub Šafránek, Ivan Urbánek a další. To, že inscenace cílí především na mladou generaci, dokazuje i hudební doprovod, který zajišťuje DJ přímo na scéně. „Další zajímavostí je, že v rámci zachování zásad alžbětinského divadla nám i ženské role hrají muži. Při zkoušení tedy panovala pohoda,“ dodal s nadsázkou režisér. „Abychom ale nebyli napadeni z diskriminace, jako další projekt chystáme českou premiéru anglické divadelní hry The Naked Truth, což je naopak příběh výlučně šesti žen. V hlavní roli se diváci mohou těšit například na Alenu Mihulovou“. 

Zakladateli divadelní společnosti StageArtCz jsou Radim Fiala a Petr Halberstadt, bývalí kolegové z divadelní fakulty a dlouhodobí přátelé. Jejich cílem je především uvádění moderního divadla a autorských inscenací v českých premiérách.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře