Reklama
reklama

V Divadle Bolka Polívky představují Williama Shakespeara, jeho soukromý život a pozadí vzniku jeho nejslavnějších divadelních her

Inscenace Like Shakespeare interaktivním způsobem zobrazuje život dramatického velikána a snaží se především mladé generaci přiblížit tzv. velkou klasiku. Inscenace vznikla jako partnerský projekt společnosti StageArtCz a Divadla Bolka Polívky v české premiéře, poprvé byla uvedena 7. března. Během dubna mohou diváci představení navštívit pouze v dopoledních reprízách, od května bude uváděno i ve večerních časech.

Autorem je brněnský dramatik Pavel Trtílek. „Hra se věnuje životu Williama Shakespeara s tím, že v ní vystupuje postava Shakespeara a členové jeho herecké družiny. Celý příběh se odehrává v Londýně, v divadle Theatre a The Globe a z konkrétních životních situací, které zažívá hlavní hrdina, se dostáváme do ukázek z jeho jednotlivých divadelních her. Ty uvádíme v překladu Jiřího Joska,“ uvedl režisér a zároveň představitel jedné z postav Petr Halberstadt.

V hlavní roli se představil Petr Bláha v alternaci s Tomášem Milostným, dále účinkují Petr Halberstadt Jakub Šafránek, Ivan Urbánek a další. To, že inscenace cílí především na mladou generaci, dokazuje i hudební doprovod, který zajišťuje DJ přímo na scéně. „Další zajímavostí je, že v rámci zachování zásad alžbětinského divadla nám i ženské role hrají muži. Při zkoušení tedy panovala pohoda,“ dodal s nadsázkou režisér. „Abychom ale nebyli napadeni z diskriminace, jako další projekt chystáme českou premiéru anglické divadelní hry The Naked Truth, což je naopak příběh výlučně šesti žen. V hlavní roli se diváci mohou těšit například na Alenu Mihulovou“. 

Zakladateli divadelní společnosti StageArtCz jsou Radim Fiala a Petr Halberstadt, bývalí kolegové z divadelní fakulty a dlouhodobí přátelé. Jejich cílem je především uvádění moderního divadla a autorských inscenací v českých premiérách.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře