Reklama
reklama

V centru Brna se sešli odpůrci i podporovatelé imigrace. Policie zadržela sedm lidí

Včera odpoledne se v centru Brna sešli odpůrci i podporovatelé imigrace. Policie musela zasahovat hned v sedmi případech a situaci kontrolovala i v noci.
Brno - Na páteční odpoledne byla v centru Brna oznámena dvě shromáždění, kdy se v parku na Moravském náměstí sešli lidé vyjadřující podporu uprchlíkům (dle odhadů do 500 účastníků), zatímco v jejich těsné blízkosti před kostelem sv. Tomáše přišli projevit svůj názor odpůrci imigrace a příznivci Dělnické mládeže (odhad do 700 přítomných).
 
Hlavním úkolem policie bylo zajistit veřejný pořádek a zabránit střetům a napadáním mezi účastníky obou názorově protichůdných shromáždění, což se podařilo. Do opatření policie nasadila jak uniformované policisty, tak i příslušníky ze služby kriminální policie a vyšetřování, nasazeni byli také policisté z ostatních krajů.
 
Významný podíl na tom, že nedošlo k fyzickým střetům názorově protichůdných skupin, měli policisté antikonfliktního týmu. Situaci policisté monitorovali pomocí vrtulníku a vozidel s kamerami.
 
Policisté zadrželi celkem sedm účastníků shromáždění – dva neuposlechli výzvy policistů, dva zaútočili na policisty, jeden je podezřelý z podpory a propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod, další ze zapálení vlajky.
 
Jednoho maskovaného mladíka policie zajistila poté, co při jeho kontrole zjistila, že po něm bylo vyhlášeno pátrání.
 
Během opatření byl lehce zraněn jeden ze zasahujících policistů a jeden účastník demonstrace.
 
Poslední skupinky účastníků shromáždění se rozešly krátce po dvacáté hodině. Vzhledem k celé řadě dalších akcí budou policisté i v průběhu noci monitorovat situaci ve městě a řešit případné protiprávním jednání.
Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře