Reklama
reklama

V centru Brna se sešli odpůrci i podporovatelé imigrace. Policie zadržela sedm lidí

Včera odpoledne se v centru Brna sešli odpůrci i podporovatelé imigrace. Policie musela zasahovat hned v sedmi případech a situaci kontrolovala i v noci.
Brno - Na páteční odpoledne byla v centru Brna oznámena dvě shromáždění, kdy se v parku na Moravském náměstí sešli lidé vyjadřující podporu uprchlíkům (dle odhadů do 500 účastníků), zatímco v jejich těsné blízkosti před kostelem sv. Tomáše přišli projevit svůj názor odpůrci imigrace a příznivci Dělnické mládeže (odhad do 700 přítomných).
 
Hlavním úkolem policie bylo zajistit veřejný pořádek a zabránit střetům a napadáním mezi účastníky obou názorově protichůdných shromáždění, což se podařilo. Do opatření policie nasadila jak uniformované policisty, tak i příslušníky ze služby kriminální policie a vyšetřování, nasazeni byli také policisté z ostatních krajů.
 
Významný podíl na tom, že nedošlo k fyzickým střetům názorově protichůdných skupin, měli policisté antikonfliktního týmu. Situaci policisté monitorovali pomocí vrtulníku a vozidel s kamerami.
 
Policisté zadrželi celkem sedm účastníků shromáždění – dva neuposlechli výzvy policistů, dva zaútočili na policisty, jeden je podezřelý z podpory a propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod, další ze zapálení vlajky.
 
Jednoho maskovaného mladíka policie zajistila poté, co při jeho kontrole zjistila, že po něm bylo vyhlášeno pátrání.
 
Během opatření byl lehce zraněn jeden ze zasahujících policistů a jeden účastník demonstrace.
 
Poslední skupinky účastníků shromáždění se rozešly krátce po dvacáté hodině. Vzhledem k celé řadě dalších akcí budou policisté i v průběhu noci monitorovat situaci ve městě a řešit případné protiprávním jednání.
Autor: 
redakce
Aktuálně
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Obyvatelé Černé Hory na Blanensku si mohou alespoň částečně oddechnout. Uzavírka frekventovaného mostu, kvůli které městys zažívá dopravní peklo, sice nekončí, ale most bude provizorně podepřen, což...
21.08.2017 - 07:46
Oblíbený Den Starobrna se blíží – brány pivovaru se všem návštěvníkům otevřou dokořán v sobotu 2. září v pravé poledne. Zatímco vrchní nádvoří rozezní písničky špičkových českých skupin, dolní část...
20.08.2017 - 17:01
Metropole by měla být významným místem, ve kterém se mísí tradice s moderním, kultura s obchodem a v neposlední radě i městem, které má styl. Ta jihomoravská však o svoji osobitost v poslední době...
20.08.2017 - 08:28
Během druhého srpnového víkendu se město proměnilo v obří hudební scénu. Představily se desítky umělců, na které se přišlo podívat více než 16 000 diváků.
19.08.2017 - 16:04
Včera krátce po půl třetí odpoledne se u stanice Olbramkostel na železničním přejezdu střetl vlak s osobním autem.
19.08.2017 - 12:45
Komentáře