Reklama
reklama

V Brně se připravuje spuštění rezidentního parkování. Podle Hollana nepůjde o modré zóny jako v Praze

Systém rezidentního parkování se v Brně začne zavádět v roce 2017. Pravidla pro tento systém chce město nastavit tak, aby došlo ke zklidnění a zpřehlednění parkovací situace ve městě. Podle Matěje Hollana, náměstka primátora, však ani tento systém rezidentům nezaručí, že zaparkují přímo před svým domem.

"Brněnský projekt vychází primárně z úspěšných zahraničních zkušeností. Nezaručí každému rezidentovi, že zaparkuje přímo před svým domem, zázraky jsme se zatím dělat nenaučili, lidem se však díky tomuto systému zvýší šance, že v blízkém okolí místo nalezne," uvedl náměstek primátora pro oblast dopravy Matěj Hollan.

Pravidla pro rezidentní parkování v jednotlivých oblastech se připravuje ve spolupráci s městskými částmi. Do systému se zapojí jen ty, jejichž radnice s tím souhlasí, zatím je jich 11. První lokality s tímto systémem budou zavedeny ve spolupráci s městskou částí Brno-střed v centru města.

„Komunikaci k tomuto projektu a nastavování pravidel tak, aby byl systém skutečně funkční, nepodceňujeme a bavíme se o tom se všemi možnými partnery, například i s občanskými aktivisty ze sdružení Brno autem, protože názory občanské veřejnosti vnímáme jako velmi podstatné pro kvalitní fungování a přijetí systému rezidentního parkování,“ dodal Matěj Hollan.

Přesné termíny se připravují a budou se odvíjet od lhůt výběrových řízení, projektování a zejména od projednání a odsouhlasení kompetentními mimoměstskými institucemi. Upřesněny budou rovněž i ceníky stání.

„Dovolím si ještě malé upřesnění pojmu rezidentní parkování. Nepůjde o modré zóny, jak jsou označena parkovací místa například v Praze, kde mohou parkovat po celý den jen lidé s rezidentním oprávněním. V Brně budou všechna místa nabízet různé využití v různých denních dobách. Modré zóny zde tedy nebudou,“ zakončuje náměstek Matěj Hollan.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře