Reklama
reklama

V Brně se připravuje spuštění rezidentního parkování. Podle Hollana nepůjde o modré zóny jako v Praze

Systém rezidentního parkování se v Brně začne zavádět v roce 2017. Pravidla pro tento systém chce město nastavit tak, aby došlo ke zklidnění a zpřehlednění parkovací situace ve městě. Podle Matěje Hollana, náměstka primátora, však ani tento systém rezidentům nezaručí, že zaparkují přímo před svým domem.

"Brněnský projekt vychází primárně z úspěšných zahraničních zkušeností. Nezaručí každému rezidentovi, že zaparkuje přímo před svým domem, zázraky jsme se zatím dělat nenaučili, lidem se však díky tomuto systému zvýší šance, že v blízkém okolí místo nalezne," uvedl náměstek primátora pro oblast dopravy Matěj Hollan.

Pravidla pro rezidentní parkování v jednotlivých oblastech se připravuje ve spolupráci s městskými částmi. Do systému se zapojí jen ty, jejichž radnice s tím souhlasí, zatím je jich 11. První lokality s tímto systémem budou zavedeny ve spolupráci s městskou částí Brno-střed v centru města.

„Komunikaci k tomuto projektu a nastavování pravidel tak, aby byl systém skutečně funkční, nepodceňujeme a bavíme se o tom se všemi možnými partnery, například i s občanskými aktivisty ze sdružení Brno autem, protože názory občanské veřejnosti vnímáme jako velmi podstatné pro kvalitní fungování a přijetí systému rezidentního parkování,“ dodal Matěj Hollan.

Přesné termíny se připravují a budou se odvíjet od lhůt výběrových řízení, projektování a zejména od projednání a odsouhlasení kompetentními mimoměstskými institucemi. Upřesněny budou rovněž i ceníky stání.

„Dovolím si ještě malé upřesnění pojmu rezidentní parkování. Nepůjde o modré zóny, jak jsou označena parkovací místa například v Praze, kde mohou parkovat po celý den jen lidé s rezidentním oprávněním. V Brně budou všechna místa nabízet různé využití v různých denních dobách. Modré zóny zde tedy nebudou,“ zakončuje náměstek Matěj Hollan.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře