Reklama
reklama

V Brně dnes začal proces s gangem, který obchodoval s marihuanou

Brněnský krajský soud se dnes začal zabývat případem osmičlenného gangu, který od června 2011 do konce listopadu 2012 vyvezl z Moravy na Slovensko bezmála 26 kilogramů marihuany za 5,2 milionu korun. Policie jej zadržela ve chvíli, kdy plánoval vývoz dalších 11 kilogramů této lehké drogy do Bratislavy. Členům gangu hrozí až 12 let vězení.

Drogu vyvážel gang většinou do Bratislavy. Převážela ji většinou dvě auta. První bylo bez marihuany a úkolem jeho osádky bylo prověřovat, zda na trase nekontroluje řidiče policie či celníci. Až v druhém se už převážely kilogramy drog. Členové skupiny měli na Moravě pronajato pět objektů, v nichž konopí, určené k výrobě marihuany, pěstovali ve velkém. Kromě toho jej jeden z obžalovaných pěstoval i v domku své babičky.

Někteří členové gangu se podíleli na objednávání drog, další dělali kurýry a zajišťovali prostory pro pěstování konopí. Skupina měla několik pěstíren a ještě konopí nakupovali od dalších osob.

Proces potrvá do konce letošního roku, kdy by mohl padnout rozsudek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře