Reklama
reklama

Útok dětí na krysaříka v Blansku si žena vymyslela, saponátem jej poranila sama

Blanskem i sociálními sítěmi v posledních dnech otřásl případ krysaříka, kterého měly podle výpovědi napadnout místní děti a poleptat jej kyselinou. Vyšetřovatelé nakonec zjistili, že zranění drobnému psovi způsobila žena, která případ oznámila.

Necelý měsíc rozplétali blanenští kriminalisté případ, který měla mít na svědomí trojice mladíčků. Ta měla podle oznamovatelky 24. dubna napadnout drobného pejska, kterého právě venčila své kamarádce. Dvacetiletá žena barvitě vylíčila kriminalistům, jak chtěli chlapci pražského krysaříka při procházce pohladit. Přitom jej měli postříkat nějakou žíravinou a k tomu ještě klackem zmlátit. O zraněné zvíře musel složitě a náročně pečovat veterinář. Případ, který vznesl vlnu odsouzení, ale začal mít v průběhu vyšetřování stále vážnější trhliny. Pátrání po chlapcích, při němž kriminalisté prověřovali blanenské školy, bylo bezvýsledné. Policisté například zjišťovali, zda v uvedený čas některý z žáků neočekávaně absentoval. Nakonec se ukázalo, že tato vyšetřovací verze byla lichá. Marné bylo také hledání svědků události. Nepomohly ani bezpečnostní kamery. Rozpory ve výpovědích kriminalisty utvrzovaly, že napadení psa nemuselo být tak, jak oznamovatelka s kamarádem vylíčila. Právě on byl první, v němž se hnulo svědomí. Přiznal, že na naléhání kamarádky událost vylíčil lživě.

Následný výslech oznamovatelky už potvrdil očekávání vyšetřovatelů. Majitelka spolu s oznamovatelkou a jejím kamarádem strávili v jejich bytu alkoholovým dýchánkem okořeněnou bohatýrskou noc. Jedenadvacetiletá majitelka ráno odešla a kamarádka se měla, jak poměrně často, o psa starat. Jenže při uklízení bytu měla na zvíře převrhnout kbelík s připraveným koncentrovaným čistícím přípravkem. Ten zvíře nejenže zranil na oku, ale saponát je i poleptal. Již tak složitý vztah trojice mladých lidí dostal vážnou ránu. Dvacetiletá žena si prý nedokázala představit, že by měla říci majitelce psa, že zranění mu způsobila sama. Byť vlastní neopatrností, nepozorností či nedbalostí. Proto přemluvila kamaráda a vymysleli neuvěřitelný příběh, který vrhl krutý stín podezření na trojici byť neexistujících chlapců. Policisté případ nadále vyšetřují.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře