Reklama
reklama

Útok dětí na krysaříka v Blansku si žena vymyslela, saponátem jej poranila sama

Blanskem i sociálními sítěmi v posledních dnech otřásl případ krysaříka, kterého měly podle výpovědi napadnout místní děti a poleptat jej kyselinou. Vyšetřovatelé nakonec zjistili, že zranění drobnému psovi způsobila žena, která případ oznámila.

Necelý měsíc rozplétali blanenští kriminalisté případ, který měla mít na svědomí trojice mladíčků. Ta měla podle oznamovatelky 24. dubna napadnout drobného pejska, kterého právě venčila své kamarádce. Dvacetiletá žena barvitě vylíčila kriminalistům, jak chtěli chlapci pražského krysaříka při procházce pohladit. Přitom jej měli postříkat nějakou žíravinou a k tomu ještě klackem zmlátit. O zraněné zvíře musel složitě a náročně pečovat veterinář. Případ, který vznesl vlnu odsouzení, ale začal mít v průběhu vyšetřování stále vážnější trhliny. Pátrání po chlapcích, při němž kriminalisté prověřovali blanenské školy, bylo bezvýsledné. Policisté například zjišťovali, zda v uvedený čas některý z žáků neočekávaně absentoval. Nakonec se ukázalo, že tato vyšetřovací verze byla lichá. Marné bylo také hledání svědků události. Nepomohly ani bezpečnostní kamery. Rozpory ve výpovědích kriminalisty utvrzovaly, že napadení psa nemuselo být tak, jak oznamovatelka s kamarádem vylíčila. Právě on byl první, v němž se hnulo svědomí. Přiznal, že na naléhání kamarádky událost vylíčil lživě.

Následný výslech oznamovatelky už potvrdil očekávání vyšetřovatelů. Majitelka spolu s oznamovatelkou a jejím kamarádem strávili v jejich bytu alkoholovým dýchánkem okořeněnou bohatýrskou noc. Jedenadvacetiletá majitelka ráno odešla a kamarádka se měla, jak poměrně často, o psa starat. Jenže při uklízení bytu měla na zvíře převrhnout kbelík s připraveným koncentrovaným čistícím přípravkem. Ten zvíře nejenže zranil na oku, ale saponát je i poleptal. Již tak složitý vztah trojice mladých lidí dostal vážnou ránu. Dvacetiletá žena si prý nedokázala představit, že by měla říci majitelce psa, že zranění mu způsobila sama. Byť vlastní neopatrností, nepozorností či nedbalostí. Proto přemluvila kamaráda a vymysleli neuvěřitelný příběh, který vrhl krutý stín podezření na trojici byť neexistujících chlapců. Policisté případ nadále vyšetřují.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Už to bude téměř měsíc, kdy se silnice v brněnském středu zahalily do modré barvy. Jak se vede modrým zónám a jak funguje rezidentní parkování v reálu?
23.09.2018 - 18:18
K neobvyklému obyvateli řeky Svitavy vyrazili v pátek dopoledne strážníci do Tkalcovské ulice.
23.09.2018 - 08:54
Komentáře