Reklama
reklama

U školy v Těšanech vyrostlo nové víceúčelové hřiště

Sto metrů od základní školy vybudovala jihomoravská obec Těšany víceúčelové hřiště za více než 2 miliony korun. Sportovní hřiště poslouží nejen žákům školy, ale taky všem ostatním zájemcům o aktivní životní styl z obce a okolí. Na jeho výstavbu přispěla Nadace ČEZ částkou 300 tisíc korun.

Oranžové multifunkční hřiště v Těšanech stojí v těsné blízkosti místní školy, fotbalového trávníku i parku s dětskými hřišti. Vzniklo na místě staré asfaltové plochy, která však již nenacházela téměř žádné využití. Obec ji proto nechala odstranit a vybudovala ve svém centru nové sportovní a volnočasové zázemí pro všechny věkové skupiny svých občanů. „Hřiště je vhodné pro sportování jak dětí a mládeže, tak i dospělých. Ti všichni se v centru mohou scházet a novou plochu využít ke kolektivním a míčovým hrám, například tenisu, košíkové, nohejbalu i malých forem fotbalu. Venkovní sportovní zázemí navíc v rámci vyučování využije i naše základní škola,“ uvedl starosta Těšan Miroslav Zborovský.

Místní si víceúčelové Oranžové hřiště vyzkoušeli hned při jeho otevření, a to při nohejbalovém turnaji. Náklady na vybudování hřiště, které bude v provozu denně od 8 do 21 hodin, se vyšplhaly na částku přesahující 2 miliony korun. Kromě 300tisícového příspěvku od Nadace ČEZ obec obdržela významnou finanční podporu ještě od Jihomoravského kraje, 700 tisíc korun investovala z vlastního rozpočtu.

Nadace ČEZ pomáhá městům a obcím po celé České republice budovat dětská, volnočasová i seniorská hřiště od svého založení v roce 2002. Za tuto dobu podpořila výstavbu 400 hřišť částkou přesahující 323 milionů korun. „Peníze bývají pro města a obce častou překážkou ve vytváření míst vhodných k aktivnímu trávení volného času. Proto jsme tentokrát přispěli obci Těšany, která se tak připojila k dalším místům na jižní Moravě, kde už moderní a plnohodnotné zázemí pro venkovní sportování, hry i společenské aktivity mají,“ řekla Michaela Žemličková, ředitelka Nadace ČEZ.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře