Reklama
reklama

U školy v Těšanech vyrostlo nové víceúčelové hřiště

Sto metrů od základní školy vybudovala jihomoravská obec Těšany víceúčelové hřiště za více než 2 miliony korun. Sportovní hřiště poslouží nejen žákům školy, ale taky všem ostatním zájemcům o aktivní životní styl z obce a okolí. Na jeho výstavbu přispěla Nadace ČEZ částkou 300 tisíc korun.

Oranžové multifunkční hřiště v Těšanech stojí v těsné blízkosti místní školy, fotbalového trávníku i parku s dětskými hřišti. Vzniklo na místě staré asfaltové plochy, která však již nenacházela téměř žádné využití. Obec ji proto nechala odstranit a vybudovala ve svém centru nové sportovní a volnočasové zázemí pro všechny věkové skupiny svých občanů. „Hřiště je vhodné pro sportování jak dětí a mládeže, tak i dospělých. Ti všichni se v centru mohou scházet a novou plochu využít ke kolektivním a míčovým hrám, například tenisu, košíkové, nohejbalu i malých forem fotbalu. Venkovní sportovní zázemí navíc v rámci vyučování využije i naše základní škola,“ uvedl starosta Těšan Miroslav Zborovský.

Místní si víceúčelové Oranžové hřiště vyzkoušeli hned při jeho otevření, a to při nohejbalovém turnaji. Náklady na vybudování hřiště, které bude v provozu denně od 8 do 21 hodin, se vyšplhaly na částku přesahující 2 miliony korun. Kromě 300tisícového příspěvku od Nadace ČEZ obec obdržela významnou finanční podporu ještě od Jihomoravského kraje, 700 tisíc korun investovala z vlastního rozpočtu.

Nadace ČEZ pomáhá městům a obcím po celé České republice budovat dětská, volnočasová i seniorská hřiště od svého založení v roce 2002. Za tuto dobu podpořila výstavbu 400 hřišť částkou přesahující 323 milionů korun. „Peníze bývají pro města a obce častou překážkou ve vytváření míst vhodných k aktivnímu trávení volného času. Proto jsme tentokrát přispěli obci Těšany, která se tak připojila k dalším místům na jižní Moravě, kde už moderní a plnohodnotné zázemí pro venkovní sportování, hry i společenské aktivity mají,“ řekla Michaela Žemličková, ředitelka Nadace ČEZ.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře