Reklama
reklama

Tuřany budou mít novou tělocvičnu za 48 milionů, stavba začne na jaře

Město Brno připravuje výstavbu moderní tělocvičny v Městské části Brno-Tuřany. Celkové výdaje na stavbu se vyšplhají na 48 mil. Kč, z čehož 38,9 mil. Kč bude poskytnuto z dotací ROP NUTS II. Stavět se začne již letos na jaře.

Nová tělocvična v této městské části vznikne při Základní škole Měšťanská. Projekt bude mít dopad nejen na zatraktivnění výuky tělesné výchovy žáků mateřské a základní školy, ale zajistí i odpovídající moderní zázemí pro rekreační sportovní vyžití široké veřejnosti.

Stávající nabídka pro sportovní a volnočasové aktivity je totiž vzhledem k poptávce stále velmi nízká.

Nová tělocvična bude v dopoledních hodinách otevřena dětem ze základních a mateřských škol, odpoledne pak bude tělocvična využívána pro zájmové, kulturní a sportovní činnosti různých organizací a veřejnosti.

Novostavba tělocvičny v MČ Brno-Tuřany

Místo realizace projektu: MČ Brno-Tuřany
Zahájení realizace projektu: na jaře 2015
Celkové výdaje na projekt: 48 938 853 Kč
Celková dotace na projekt: 38 947 972 Kč

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Komentáře