Reklama
reklama

Tramvaje a trolejbusy už pomalu v Brně začínají jezdit

Provoz městské hromadné dopravy v Brně se začíná po včerejší a předvčerejší ledovce stabilizovat a postupně se obnovuje provoz také v kalamitních úsecích. V průběhu dneška by mělo docházet k narovnání co možná nejvíce linek do běžného jízdního řádu. Dopravní podnik odstraňoval následky kalamity nepřetržitě včetně celé dnešní noci. Co se týče dodávky energií, Brno je z hlediska energetiky plně zásobeno včetně krizových bodů (nemocnice atd.), řeší se pouze menší problémy v okrajových částech města. Situace se postupně zlepšuje, lidé se nemusí obávat výpadku energie.

Tramvaje a trolejbusy

Tramvajové linky jsou v provozu všechny vyjma linky 2 v úseku Ústřední hřbitov – Modřice. Tramvaje se postupně řadí do jízdního řádu. Od dnešních 7:00 hodin je v provozu už šest trolejbusových linek z celkových 13. Trolejbusy jezdí na linkách 27, 31, 32, 33, 34 a 36. Ostatní trolejbusy se postupně připravují do jízdního řádu. Zbylé trolejbusové linky jsou v omezené kapacitě nahrazeny autobusy, na lince 37 jsou zatím v provozu v úseku Mendlovo náměstí – Kohoutovice, Jírovcova.

Autobusové linky

Provoz autobusových linek funguje na pravidelných trasách s výjimkou linky 52, která je v úseku Kohoutovice, hájenka – Antonína Procházky odkloněna Libušinou třídou.

Dopravní podnik města Brna

Práce na infrastruktuře probíhaly celý včerejší den a celou noc, v současné době intenzivně pracuje na dalších traťových úsecích a s pomocí HZS stále ještě vyprošťuje některá vozidla uvíznutá na tratích od pondělního odpoledne.

Informování občanů

Obdobně jako včera informace DPMB průběžně aktualizuje na webových stránkách a na facebookovém profilu, cestující upozorňuje prostřednictvím médií. V terénu jsou informátoři a informace posílá na informační panely na zastávkách. Dispečink informuje cestující také přímo ve vozidlech prostřednictvím centrálního řídicího informačního systému.

Autor: 
redakce
Aktuálně
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Tři kuriózní nehody museli policisté řešit na přelomu července a srpna. Naštěstí při nich nebyl nikdo zraněn, ovšem měly společného jmenovatele.
16.08.2017 - 17:38
Během tropických dní je cestování veřejnou dopravou pro mnoho lidí velice nepříjemné, a to především kvůli vysokým teplotám uvnitř vozů. Stejně jako Praha, i Brno se chystá nakoupit nové...
16.08.2017 - 17:24
Velkolepá fotografická výstava Jeden kmen zavede návštěvníky do fantasy světa skřetů z kmene Snaga. Samotné výstavě bude předcházet jednodenní fantasy festival.
16.08.2017 - 14:49
Placení parkovného bezkontaktně či pomocí SMS. Běžná praxe, která vzniká na mnoha místech v republice. Řidiči v Brně si však musejí ještě počkat.
16.08.2017 - 07:52
Komentáře