Reklama
reklama

Tramvaje a trolejbusy už pomalu v Brně začínají jezdit

Provoz městské hromadné dopravy v Brně se začíná po včerejší a předvčerejší ledovce stabilizovat a postupně se obnovuje provoz také v kalamitních úsecích. V průběhu dneška by mělo docházet k narovnání co možná nejvíce linek do běžného jízdního řádu. Dopravní podnik odstraňoval následky kalamity nepřetržitě včetně celé dnešní noci. Co se týče dodávky energií, Brno je z hlediska energetiky plně zásobeno včetně krizových bodů (nemocnice atd.), řeší se pouze menší problémy v okrajových částech města. Situace se postupně zlepšuje, lidé se nemusí obávat výpadku energie.

Tramvaje a trolejbusy

Tramvajové linky jsou v provozu všechny vyjma linky 2 v úseku Ústřední hřbitov – Modřice. Tramvaje se postupně řadí do jízdního řádu. Od dnešních 7:00 hodin je v provozu už šest trolejbusových linek z celkových 13. Trolejbusy jezdí na linkách 27, 31, 32, 33, 34 a 36. Ostatní trolejbusy se postupně připravují do jízdního řádu. Zbylé trolejbusové linky jsou v omezené kapacitě nahrazeny autobusy, na lince 37 jsou zatím v provozu v úseku Mendlovo náměstí – Kohoutovice, Jírovcova.

Autobusové linky

Provoz autobusových linek funguje na pravidelných trasách s výjimkou linky 52, která je v úseku Kohoutovice, hájenka – Antonína Procházky odkloněna Libušinou třídou.

Dopravní podnik města Brna

Práce na infrastruktuře probíhaly celý včerejší den a celou noc, v současné době intenzivně pracuje na dalších traťových úsecích a s pomocí HZS stále ještě vyprošťuje některá vozidla uvíznutá na tratích od pondělního odpoledne.

Informování občanů

Obdobně jako včera informace DPMB průběžně aktualizuje na webových stránkách a na facebookovém profilu, cestující upozorňuje prostřednictvím médií. V terénu jsou informátoři a informace posílá na informační panely na zastávkách. Dispečink informuje cestující také přímo ve vozidlech prostřednictvím centrálního řídicího informačního systému.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
V průběhu podzimu se léčil ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně olympionik a komeťácká legenda Vladimír Nadrchal. Vzhledem k tomu, že jeho operace zad proběhla dle plánu a pan Nadrchal procházel...
17.01.2018 - 14:13
Nová část hřbitova ve Slatině Foto: Magistrát města Brna, Z. Kolařík
Slatinský hřbitov město rozšířilo o 1600 metrů čtverečních s kapacitou 56 klasických kopaných hrobů a 318 urnových. Náklady na úpravy se vyšplhaly na 3,1 milion korun. Částku financovalo město Brno.
17.01.2018 - 07:34
Vizualizace rozhledny Holedná Foto: Projekt Dáme na vás
Výzvu k podávání návrhů do druhého ročníku participativního rozpočtu statutárního města Brna schválili dnes radní. Podávat návrhy bude možné od 15. února do konce května 2018. Celková vyčleněná...
16.01.2018 - 16:50
Hudební klub Fléda navazuje na program minulých sezón ve všech dramaturgických liniích. V jarní sezoně 2018 opět uvádí řadu velkých jmen nejen elektronické hudby. V českém klubovém prostředí se tak...
16.01.2018 - 13:51
Moravské náměstí Foto: Centrumnews/Daniel Kempský
Rozpočet městské části Brno-střed na rok 2018 počítá s výdaji ve výši 621 milionů korun. Bude se třeba opravovat Moravské námětí nebo školky.
16.01.2018 - 07:11
Komentáře