Reklama
reklama

Tonoucí muž ve Svitavě bojoval o život

Policisté z oddělení hlídkové služby dnes vyjeli k záchraně muže, který měl být podle oznamovatele s batohem v řece.

Po příjezdu na Svitavské nábřeží spatřili asi 10 metrů od břehu muže, který se v proudu držel z posledních sil a s policisty nezvládnul ani komunikovat. 

Muži zákona mu hodili pytel s lanem (jeden z vodních záchranných prostředků, které pro tento účel vozí s sebou).

Vzhledem k podchlazení se muž dokázal chytit až na třetí pokus. Poté byl přitažen ke břehu a vynesen na chodník. Tam ho policisté přikryli izotermickou fólií a vzápětí dorazili i hasiči, kteří poskytli další deky k zahřátí tonoucího.

Jak se muž do řeky dostal není dosud jasné, jisté je, že nebyl pod vlivem alkoholu. Záchranáři jej po  ošetření převezli do nemocnice k hospitalizaci.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře