Reklama
reklama

Tonoucí muž ve Svitavě bojoval o život

Policisté z oddělení hlídkové služby dnes vyjeli k záchraně muže, který měl být podle oznamovatele s batohem v řece.

Po příjezdu na Svitavské nábřeží spatřili asi 10 metrů od břehu muže, který se v proudu držel z posledních sil a s policisty nezvládnul ani komunikovat. 

Muži zákona mu hodili pytel s lanem (jeden z vodních záchranných prostředků, které pro tento účel vozí s sebou).

Vzhledem k podchlazení se muž dokázal chytit až na třetí pokus. Poté byl přitažen ke břehu a vynesen na chodník. Tam ho policisté přikryli izotermickou fólií a vzápětí dorazili i hasiči, kteří poskytli další deky k zahřátí tonoucího.

Jak se muž do řeky dostal není dosud jasné, jisté je, že nebyl pod vlivem alkoholu. Záchranáři jej po  ošetření převezli do nemocnice k hospitalizaci.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře