Reklama
reklama

Tišnov si bere úvěr 52 milionů korun. Opraví školy a dům s pečovatelskou službou

V Tišnově si na letošní a příští rok naplánovali revitalizaci dvou budov mateřských škol, revitalizaci domu s pečovatelskou službou a dostavbu základní školy. Na to ale město potřebuje vc peněz. Zastupitelstvo proto na svém zářijovém zasedání schválilo uzavření smlouvy o poskytnutí úvěru. Vybrané investice budou finančně dokryty úvěrem ve výši 52 milionů korun.

"Tišnov díky dobrému hospodaření disponuje poměrně velkou finanční rezervou, která by velkou část investic umožnila realizovat bez využití úvěru. Tyto volné prostředky se nám ovšem podařilo velice výhodně uložit na termínovaný účet, proto je pro nás v tuto chvíli paradoxně mnohem výhodnější čerpat prostředky půjčené," řekl k této finanční operaci starosta Jan Schneider.

Město totiž své volné prostředky uložilo na vkladový termínovaný účet, jehož aktuální úročení je cca 2,6%. Proti tomu jsou podmínku úvěru více než výhodné, prostřednictvím elektronické aukce se městu podařilo vysoutěžit úrokovou sazbu, která aktuálně činí cca 1,11%. "Na všechny akce se nám také podařilo získat dotace, v případě revitalizací budov z Operačního programu Životní prostředí, výbornou zprávou je také poskytnutí dotace z Regionálního operačního programu na rozšíření základní školy Smíškova. S tou jsme při výběrovém řízení na úvěr dokonce ani nepočítali," doplnil starosta Schneider.

Město tak bude nyní stát před volbou, zda díky tomu vyčerpat pouze část nasmlouvaných úvěrových prostředků nebo s bankou vyjednat částečnou změnu účelu čerpání úvěru, která by umožnila profinancovat jiné investiční akce. "Myslím, že například výstavba kanalizace v lokalitě Za mlýnem, jejíž absence místní obyvatele značně trápí už několik desítek let, by byla vhodnou volbou," konstatoval Schneider.

Autor: 
redakce
Aktuálně
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Komentáře