Reklama
reklama

Tišnov si bere úvěr 52 milionů korun. Opraví školy a dům s pečovatelskou službou

V Tišnově si na letošní a příští rok naplánovali revitalizaci dvou budov mateřských škol, revitalizaci domu s pečovatelskou službou a dostavbu základní školy. Na to ale město potřebuje vc peněz. Zastupitelstvo proto na svém zářijovém zasedání schválilo uzavření smlouvy o poskytnutí úvěru. Vybrané investice budou finančně dokryty úvěrem ve výši 52 milionů korun.

"Tišnov díky dobrému hospodaření disponuje poměrně velkou finanční rezervou, která by velkou část investic umožnila realizovat bez využití úvěru. Tyto volné prostředky se nám ovšem podařilo velice výhodně uložit na termínovaný účet, proto je pro nás v tuto chvíli paradoxně mnohem výhodnější čerpat prostředky půjčené," řekl k této finanční operaci starosta Jan Schneider.

Město totiž své volné prostředky uložilo na vkladový termínovaný účet, jehož aktuální úročení je cca 2,6%. Proti tomu jsou podmínku úvěru více než výhodné, prostřednictvím elektronické aukce se městu podařilo vysoutěžit úrokovou sazbu, která aktuálně činí cca 1,11%. "Na všechny akce se nám také podařilo získat dotace, v případě revitalizací budov z Operačního programu Životní prostředí, výbornou zprávou je také poskytnutí dotace z Regionálního operačního programu na rozšíření základní školy Smíškova. S tou jsme při výběrovém řízení na úvěr dokonce ani nepočítali," doplnil starosta Schneider.

Město tak bude nyní stát před volbou, zda díky tomu vyčerpat pouze část nasmlouvaných úvěrových prostředků nebo s bankou vyjednat částečnou změnu účelu čerpání úvěru, která by umožnila profinancovat jiné investiční akce. "Myslím, že například výstavba kanalizace v lokalitě Za mlýnem, jejíž absence místní obyvatele značně trápí už několik desítek let, by byla vhodnou volbou," konstatoval Schneider.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Komentáře