Reklama
reklama

Těšte se na brněnskou přehradu, přibudou nové sprchy

Uvidíte-li v těchto týdnech v bezprostředním okolí brněnské přehrady stavební stroje, případně dělníky, jak zahajují stavbu, nedivte se. 

Právě v těchto dnech si vybraná firma převzala od města Brna staveniště v lokalitách Rakovecké zátoky, Kozí horky a Rokle, aby zde vybudovala některé nové prvky, zmodernizovala dětské hřiště, vysázela nové stromy nebo nově postavila tolik potřebná hygienická zázemí. Za několik týdnů dojde k převzetí staveniště také na levém břehu Brněnské přehrady v lokalitě Sokolského koupaliště.

Přes třináct miliónů korun investuje Brno právě na Rakovecké přehradě, kde nově vzniknou jak veřejné toalety, tak převlékárny. Nezapomnělo se ani na venkovní sprchy, po kterých volají zejména plavci a všichni milovníci vodní hladiny na přehradě. Sprchy vyrostou také na Sokolském koupališti a město tím bude aspoň zčásti vyrovnávat tento handicap z let minulých.

Na ostatních místech budou nově opravené dětské hřiště či vytvořeny nové zelené prostory pro širší rekreaci veřejnosti. Veškeré práce budou hotově přibližně v polovině příštího roku, čímž nedojde ke zkrácení sezóny na jednom z nejvíce navštěvovaných míst v okolí Brna.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Komentáře