Reklama
reklama

Telefonní budky v centru Brna se změní na nabíjecí stanice pro mobily

Fungovat v současné době bez moderních technologií je pro většinu lidí nemyslitelné. Základem je být na příjmu kdykoliv a kdekoliv. A tak mobilní telefony téměř úplně nahradily pouliční telefonní přístroje a telefonní budky postupně mizí z ulic. 

I centrum Brna bude muset oželet jeden ze svých typických výjevů. Po otočných hodinách přijde i o telefonní automaty. Ty ale nebudou ze středu města odstraněny úplně, radnice je nechá přebudovat na nabíjecí stanice s přístupem na volnou WiFi síť. Automaty jsou rušeny na popud jejich provozovatele, společnosti O2 Czech Republic. Lidé je totiž využívali jen velice málo a jejich provoz se tak už nevyplatil.

Místo telefonního sluchátka najdou Brňané na pěti místech ve stojanu nabíjecí stanici s USB porty a WiFi internetem. Dvě na náměstí Svobody, dvě v Joštově ulici a jednu na Zelném trhu. Připojit budou moci nejen své mobilní telefony, ale i jiná zařízení, např. notebooky. Jedna ze stanic na náměstí Svobody bude fungovat jako interaktivní informační centrum. „Součástí interaktivního informačního centra bude dotyková obrazovka, která díky svému technickému řešení umožní celoroční provoz. Smyslem jejího fungování bude poskytovat základní informační servis pro návštěvníky města,“ uvádí Petra Kovářová, vedoucí Městské destinační agentury TIC.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Začíná období viróz, a ačkoliv jde o nepříjemné onemocnění, většinou jeho léčba nevyžaduje zásah záchranářů a výjezd resuscitačního vozu. Jihomoravští záchranáři přesto evidují desítky hovorů denně...
14.11.2018 - 15:30
V pondělí dopoledne přijali policisté stručné oznámení o tom , že se mezi auty ve Štouračově ulici prochází kůň bez doprovodu.
14.11.2018 - 15:08
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Úřad začne vracet peníze rezidentům, kteří za první auto před změnou ceníku zaplatili 600 korun. Změna se týká druhé vlny parkování. Vrácení peněz je ale podmíněné žádostí.
14.11.2018 - 07:00
Ruské kolo na Moravském náměstí už stojí Foto: Centrum news
Už za deset dní v Brně začne opravdová vánoční atmosféra. Vánoční trhy na čtyřech brněnských náměstí odstartují 23. listopadu, takže intenzivní přípravy na vánoční Brno jsou v plném proudu.
13.11.2018 - 13:58
Koncerty se uskuteční v DRFG aréně Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Legendární kapela Lucie dnes v Ostravě startuje své turné, na kterém zahraje nejen své hity, ale také písničky z nového alba EvoLucie. V Brně bude mít rovnou dva koncerty, které se uskuteční 17. a 18...
13.11.2018 - 06:00
Dělníky vystřídají stánky Foto: MMB
Po několika měsících se otevírá opravené Dominikánské náměstí. Při celkové rekonstrukci byly opraveny všechny inženýrské sítě, proběhl archeologický výzkum, na hotové náměstí pak přibyly stromy a...
12.11.2018 - 19:40
Komentáře