Reklama
reklama

Světoví návrháři Oscar de la Renta a Emilio Pucci tvořili pro Styl a Kabo

Od dnešního dne do úterý se na brněnském výstavišti koná již 42. ročník veletrhů módy STYL a KABO. Obchodníkům z textilní, oděvní, kožedělné a obuvnické branže přináší jedinečnou možnost seznámit se s aktuálními trendy, novinkami a navázat přímé obchodní kontakty s partnery nejen z České republiky. Představí se téměř 260 vystavovatelů z 19 zemí, kteří budou prezentovat nové modely a kolekce od téměř 600 značek určených především pro sezónu jaro – léto 2014.

Mezinárodní veletrhy módy a obuvi nadále zůstávají pro zahraniční firmy vstupní bránou na český a středoevropský trh. Vedle tradičních zahraničních vystavovatelů ze Slovenska, Polska, Německa a Rakouska zde budou mít své zastoupení Bulharsko, Brazílie, Čína, Čína-HongKong, Indie, Indonésie, Itálie, Japonsko, Litva, Maďarsko, Pákistán, Portugalsko, Řecko a Uzbekistán.

 

Veletrhu módy STYL bude opět patřit největší pavilon brněnského výstaviště, pavilon P. 173 vystavovatelů nabídne obchodníkům  zboží od 400 značek z 14 zemí. Dominovat budou kolekce dámské a pánské konfekce, dále spodní prádlo a plavky, módní doplňky a bižuterie, kojenecké a dětské oblečení pro děti do 15 let. Chybět nebude ani těhotenské oblečení, móda v nadměrných velikostech a punčochové zboží. Novinkou je zóna originální módy a šperků od nezávislých návrhářů s názvem Fresh Fashion.

 

Dobrou zprávu máme pro všechny, kdo hledají zajímavé textilní materiály. Počínaje letošním srpnem se veletrh STYL vždy jednou za rok rozšíří o nabídku textilní galanterie, metrového textilu a zařízení pro výrobu konfekce, a to jak stánky výrobců a dodavatelů, tak trendovým fórem se vzorky metrového textilu a galanterie pro nadcházející sezony.

 

Srpnové módní přehlídky jsou rozšířeny o nové tematické bloky - na konfekci se zaměří tradičně přehlídka STYL Show, plavkovou módu pro příští sezonu odhalí samostatná BEACHWEAR Show a nová LINGERIE Show „Night & Day“ je vyhrazena pro spodní prádlo, punčochové zboží, denní a noční prádlo. Opět se návštěvníci veletrhů mohou těšit na speciální přehlídky, a to vždy ve 13 hodin. V neděli se představili renomovaní světoví návrháři Oscar de la Renta a Emilio Pucci. Prezentovány byly aktuální kolekce ze světových přehlídkových mol – exklusivně pouze pro veletrh STYL. Druhý veletržní den v pondělí se uskuteční módní přehlídka zajímavých modelů pod názvem IKONY ČASU od studentů z Vyšší odborné školy oděvního návrhářství v Praze. Všechny přehlídky se budou konat na velkém molu v pavilonu P. Hlavní osobností přehlídek bude Tereza Fajksová a Denisa Domanská.

 

Klíčovou událostí doprovodného programu bude pondělní trendová přednáška, která je pořádána ve spolupráci s renomovanou prognostickou agenturou – World Global Style Network* (WGSN) z Londýna. S klíčovými trendy napříč celým spektrem dámského a pánského oblečení, doplňků a obuvi seznámí účastníky přednášky Sue Evans, která má za sebou dlouhou a významnou kariéru v oblasti předpovědi trendů a módního poradenství ve spolupráci se světovými maloobchody a výrobci. Prezentována bude hloubková analýza klíčových stylů, barev, tvarů a látek, které budou hnacím motorem prodeje pro sezonu jaro/léto 2014.

 

Pavilon F je vyhrazen veletrhu obuvi KABO, kterého se v únoru účastní  83 vystavovatelů z 11 zemí, kteří představí kolekce a modely od více jak 180 značek. Sortiment vystavovaného zboží tvoří dámská, pánská a dětská obuv, kožená galanterie a kožené doplňky, to vše nejen od významných leadrů trhu, ale i tradičních menších značek na českém trhu.

 

Zajímavým kontrastem moderních kabelek, které na stáncích vystavovatelů veletrhu KABO ukáží trendy pro příští jaro a léto, bude výstava „Symfonie kabelek“ provádějící historií tohoto fenoménu. Jedná se o předpremiéru výstavy, kterou připravilo Muzeum města Brna a oficiálně bude zahájena 26. září na hradě Špilberk.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Kvalita ovzduší v městě Brně a Jihomoravském kraji se výrazně zlepšuje, zaznamenaly to všechny typy stanic imisního monitoringu, které tento trend potvrzují od roku 2010. Silniční doprava je...
22.09.2017 - 07:55
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Komentáře