Reklama
reklama

Světoví návrháři Oscar de la Renta a Emilio Pucci tvořili pro Styl a Kabo

Od dnešního dne do úterý se na brněnském výstavišti koná již 42. ročník veletrhů módy STYL a KABO. Obchodníkům z textilní, oděvní, kožedělné a obuvnické branže přináší jedinečnou možnost seznámit se s aktuálními trendy, novinkami a navázat přímé obchodní kontakty s partnery nejen z České republiky. Představí se téměř 260 vystavovatelů z 19 zemí, kteří budou prezentovat nové modely a kolekce od téměř 600 značek určených především pro sezónu jaro – léto 2014.

Mezinárodní veletrhy módy a obuvi nadále zůstávají pro zahraniční firmy vstupní bránou na český a středoevropský trh. Vedle tradičních zahraničních vystavovatelů ze Slovenska, Polska, Německa a Rakouska zde budou mít své zastoupení Bulharsko, Brazílie, Čína, Čína-HongKong, Indie, Indonésie, Itálie, Japonsko, Litva, Maďarsko, Pákistán, Portugalsko, Řecko a Uzbekistán.

 

Veletrhu módy STYL bude opět patřit největší pavilon brněnského výstaviště, pavilon P. 173 vystavovatelů nabídne obchodníkům  zboží od 400 značek z 14 zemí. Dominovat budou kolekce dámské a pánské konfekce, dále spodní prádlo a plavky, módní doplňky a bižuterie, kojenecké a dětské oblečení pro děti do 15 let. Chybět nebude ani těhotenské oblečení, móda v nadměrných velikostech a punčochové zboží. Novinkou je zóna originální módy a šperků od nezávislých návrhářů s názvem Fresh Fashion.

 

Dobrou zprávu máme pro všechny, kdo hledají zajímavé textilní materiály. Počínaje letošním srpnem se veletrh STYL vždy jednou za rok rozšíří o nabídku textilní galanterie, metrového textilu a zařízení pro výrobu konfekce, a to jak stánky výrobců a dodavatelů, tak trendovým fórem se vzorky metrového textilu a galanterie pro nadcházející sezony.

 

Srpnové módní přehlídky jsou rozšířeny o nové tematické bloky - na konfekci se zaměří tradičně přehlídka STYL Show, plavkovou módu pro příští sezonu odhalí samostatná BEACHWEAR Show a nová LINGERIE Show „Night & Day“ je vyhrazena pro spodní prádlo, punčochové zboží, denní a noční prádlo. Opět se návštěvníci veletrhů mohou těšit na speciální přehlídky, a to vždy ve 13 hodin. V neděli se představili renomovaní světoví návrháři Oscar de la Renta a Emilio Pucci. Prezentovány byly aktuální kolekce ze světových přehlídkových mol – exklusivně pouze pro veletrh STYL. Druhý veletržní den v pondělí se uskuteční módní přehlídka zajímavých modelů pod názvem IKONY ČASU od studentů z Vyšší odborné školy oděvního návrhářství v Praze. Všechny přehlídky se budou konat na velkém molu v pavilonu P. Hlavní osobností přehlídek bude Tereza Fajksová a Denisa Domanská.

 

Klíčovou událostí doprovodného programu bude pondělní trendová přednáška, která je pořádána ve spolupráci s renomovanou prognostickou agenturou – World Global Style Network* (WGSN) z Londýna. S klíčovými trendy napříč celým spektrem dámského a pánského oblečení, doplňků a obuvi seznámí účastníky přednášky Sue Evans, která má za sebou dlouhou a významnou kariéru v oblasti předpovědi trendů a módního poradenství ve spolupráci se světovými maloobchody a výrobci. Prezentována bude hloubková analýza klíčových stylů, barev, tvarů a látek, které budou hnacím motorem prodeje pro sezonu jaro/léto 2014.

 

Pavilon F je vyhrazen veletrhu obuvi KABO, kterého se v únoru účastní  83 vystavovatelů z 11 zemí, kteří představí kolekce a modely od více jak 180 značek. Sortiment vystavovaného zboží tvoří dámská, pánská a dětská obuv, kožená galanterie a kožené doplňky, to vše nejen od významných leadrů trhu, ale i tradičních menších značek na českém trhu.

 

Zajímavým kontrastem moderních kabelek, které na stáncích vystavovatelů veletrhu KABO ukáží trendy pro příští jaro a léto, bude výstava „Symfonie kabelek“ provádějící historií tohoto fenoménu. Jedná se o předpremiéru výstavy, kterou připravilo Muzeum města Brna a oficiálně bude zahájena 26. září na hradě Špilberk.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Komentáře