Reklama
reklama

Stromy padaly na rodinné domy. Kvůli dešti

Celkem k sedmapadesáti událostem vyjížděli v pondělí hasiči na jihu Moravy. To je o třetinu více, než je v létě obvyklé. Mohl za to silný odpolední déšť.

Do druhé hodiny odpolední hasili požárníci pole a okolní porosty, jak bylo pro poslední dny typické. O půl hodiny později se už ale cíl jejich výjezdů změnil. „Na tísňovou linku se nejčastěji obraceli lidé, kteří oznamovali popadané stromy přes silnice a zatopené prostory,“ popsal mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Nejvíce stromů bylo nutné odstranit na Tišnovsku. „U obcí Čížky a Deblín popadalo na silnici hned několik stromů, které museli hasiči pomocí motorových pil odstranit. V nedalekém Úsuší poškodil strom svodidla a rodinný dům. Také v Boskovicích-Hrádkově odstraňovali hasiči stromy, které popadaly na rodinný dům,“ vyjmenoval.

K úklidu vody vyjížděly jednotky především na Brněnsku. „V Kuřimi bylo nutné odčerpat zatopený sklep. Do Vranovic vyjeli hasiči vyčistit prostor plný vody pod mostem ve směru na Ivaň,“ dodal Mikoška. Po dobu zásahu odkláněli v místě dopravu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Během druhého srpnového víkendu se město proměnilo v obří hudební scénu. Představily se desítky umělců, na které se přišlo podívat více než 16 000 diváků.
19.08.2017 - 16:04
Včera krátce po půl třetí odpoledne se u stanice Olbramkostel na železničním přejezdu střetl vlak s osobním autem.
19.08.2017 - 12:45
Největší obchodní centrum severní části Brna, Nákupní centrum Královo Pole, zná svého nového majitele. Investiční skupina CPI Radovana Vítka jej získala od britského investora do realit, skupiny...
19.08.2017 - 09:10
Dvanáctiletá dívka je pohřešovaná od úterního večera, kdy byla spatřena na zastávce Kuldova v Brně-Zábrdovicích. Policisté prověřují nemocnice i všechna známá místa.
18.08.2017 - 18:16
Tři srpnové dny, během kterých se v jihomoravské metropoli pozmění režim. Centrum i okolí ožije, noční klid vezme za své a reaguje například i Ředitelství silnic a dálnic. Do města zavítá...
18.08.2017 - 08:57
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Komentáře