Reklama
reklama

Stromy padaly na rodinné domy. Kvůli dešti

Celkem k sedmapadesáti událostem vyjížděli v pondělí hasiči na jihu Moravy. To je o třetinu více, než je v létě obvyklé. Mohl za to silný odpolední déšť.

Do druhé hodiny odpolední hasili požárníci pole a okolní porosty, jak bylo pro poslední dny typické. O půl hodiny později se už ale cíl jejich výjezdů změnil. „Na tísňovou linku se nejčastěji obraceli lidé, kteří oznamovali popadané stromy přes silnice a zatopené prostory,“ popsal mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Nejvíce stromů bylo nutné odstranit na Tišnovsku. „U obcí Čížky a Deblín popadalo na silnici hned několik stromů, které museli hasiči pomocí motorových pil odstranit. V nedalekém Úsuší poškodil strom svodidla a rodinný dům. Také v Boskovicích-Hrádkově odstraňovali hasiči stromy, které popadaly na rodinný dům,“ vyjmenoval.

K úklidu vody vyjížděly jednotky především na Brněnsku. „V Kuřimi bylo nutné odčerpat zatopený sklep. Do Vranovic vyjeli hasiči vyčistit prostor plný vody pod mostem ve směru na Ivaň,“ dodal Mikoška. Po dobu zásahu odkláněli v místě dopravu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
Komentáře