Reklama
reklama

Strážníci zachránili sebevraha, jiný muž na ulici zemřel

Spáchat sebevraždu se rozhodl dvaašedesátiletý muž, který včera večer zatelefonoval na linku 156. Strážníkům se svěřil, že už ho nebaví žít a že spolykal léky. Dispečerovi se podařilo zoufalého muže přesvědčit, aby prozradil, kde se právě nachází.

Volající nakonec řekl, že leží na Staré osadě. Nejbližší hlídka muže během pěti minut našla na bývalé tržnici zabaleného do dek pod jedním z prodejních pultů a zjistila, že si vzal dvě plata léků na srdce. Operační středisko naštěstí již během mužova telefonátu předalo informaci zdravotníkům.

Hlídka proto jen upřesnila svou polohu a za okamžik dorazila také záchranná služba. Sanitka muže odvezla na jednotku intenzivní péče a případ strážníci předali státní policii.

Bohužel ani téměř okamžitá resuscitace nezachránila život jednasedmdesátiletému muži. Zkolaboval v sobotu odpoledne přímo před kolemjdoucími v Kolaříkově ulici. Svědci duchapřítomně přivolali strážníky i záchrannou službu.

Hlídka městské policie byla nedaleko a okamžitě muži zprůchodnila dýchací cesty a zahájila srdeční masáž. Po příjezdu sanitky pokračovala v resuscitaci lékařka. Ani její úsilí ovšem nebylo úspěšné. Strážníci k zesnulému přivolali hlídku Policie České republiky, která si záležitost převzala.

První pomoc poskytovali strážníci také dnes odpoledne v židenické Krokově ulici. Na chodníku uviděli ležet čtyřiapadesátiletého muže s rozraženou hlavou, který podle svých slov uklouzl a upadl. Hlídka ho ošetřila vybavením z autolékárničky a vyrozuměla zdravotníky, kteří muže převezli do nemocnice.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Městské divadlo Brno se přidá k dalším brněnským divadelním budovám, které mění svůj vzhled k lepšímu. Během příštích dvou let získá i divadelní dům v Lidické ulici moderní tvář. Podle plánů vyjde...
25.09.2017 - 19:58
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Komentáře