Reklama
reklama

Startuje první rychlodobíjecí stanice pro elektromobily v Brně, baterii nabije za 20 minut

Uživatelé elektromobilů v jihomoravské metropoli a okolí mají ode dneška širší možnosti pro své cestování. Skupina ČEZ dnes otevřela svou první rychlodobíjecí stanici pro elektromobily v Brně.

„Dobíječka“ zprovozněná ve spolupráci se společností AAA Auto umožní uživatelům elektromobilů nabít 80 % kapacity baterie za pouhých 20 minut. Další dvě stanice v Brně plánuje ČEZ zprovoznit do konce léta tohoto roku.

„Dobíjecí stanice kombinuje všechny standardy, rychlonabíjení nabízí elektromobilům německého a japonského typu i vozidlům Tesla. Pro ostatní je připraveno klasické nabíjení,“ uvedl projekt manažer čisté technologie ČEZ Tomáš Knespl.

Ihned po slavnostním otevření využil služby rychlonabíječky první uživatel. „Své auto nabíjím denně a týdně ušetřím díky elektromobilu na benzínu až 3000 korun,“ svěřil se čtyřiačtyřicetiletý podnikatel Michal Richtr, který vlastní elektromobil značky Nissan Leaf a na elektrický pohon najel přes dvacet tisíc kilometrů.

Provoz elektromobilu vychází dle typu vozidla na 0,30 – 0,70 korun na kilometr. S předplacenou čipovou kartou ČEZ může řidič dobíjet ve všech jejích stanicích na našem území. Cena karty je 150 Kč bez DPH za měsíc.

Elektromobilita ČEZ v současnosti provozuje 41 veřejných dobíjecích stanic, z toho 7 rychlodobíjecích. „Klasické nabíjecí stanice jsou nejčastěji v obchodních centrech a jiných podobných místech, nabíjení trvá kolem dvou až tří hodin. Rychlonabíjecí stanice umisťujeme u hlavních tahů, kde lidé nečekají dlouho,“ vysvětlil Knespl. Dodal také, že domácí nabíjení z klasické zásuvky trvá nejméně jedenáct hodin.

V České republice je nyní registrováno asi 600 elektromobilů, z nichž 40 patří do vozového parku projektu Elektromobilita ČEZ. Do konce roku hovoří odhady o zvýšení počtu na 700 až 1000 elektromobilů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Komentáře