Reklama
reklama

Spolupráce JMK a Trenčianského samosprávného kraje nebo akátový med. To vše je na programu návštěvy župana Jaroslava Bašky

Dva dny tráví v Jihomoravském kraji župan Trenčianského samosprávného kraje Jaroslav Baška a jeho náměstci. Na programu jsou otázky vzájemné spolupráce nebo například návštěva střechy krajského úřadu a tamní včelnice. Kilogram prvního krajského medu poputuje jako dárek také na Slovensko.

Župan Jaroslav Baška na návštěvě řeší mimo jiné s hejtmanem Michalem Haškem a jeho náměstkem Stanislavem Juránkem témata z oblasti školství, dopravy, cestovního ruchu, zemědělství, ale i bezpečnosti.

„Kraje na obou stranách řeky Moravy potvrzují, že zájem o spolupráci je velký. Dnes jsme jednali například o spolupráci v oblasti cestovního ruchu a turistiky. V současnosti jsou totiž Česká republika i Slovensko považovány za bezpečné regiony, takže budeme rádi, když ještě více turistů od nás navštíví Slovenko a naopak naši slovenští přátelé poznají krásy jižní Moravy v rámci své dovolené. Chceme docílit větší spolupráce našich zemědělských škol, vedle vinařství by mohlo jít také o salašnictví, obor, který se na Slovensku velmi rozvíjí. Připravujeme se také na jednání vlád České a Slovenské republiky, které se uskuteční koncem září. Chceme dát oběma premiérům podklady o regionální spolupráci. Konkrétně by mělo jít o lepší dopravní propojení. Na obou stranách je určitý dluh a toto spojení je třeba zkvalitnit,“ uvedl hejtman Hašek.

Jaroslav Baška uvedl, že na programu jednání byla také připravenost obou regionů na čerpání z evropských fondů. “Pokud jde o školství, věřím, že si školy z našich krajů najdou k sobě cestu, aby využily projekty pro podporu odborného vzdělávání. Co se týká salašnictví, jsme zapojeni do projektu Bačova cesta, který směřuje i do cestovního ruchu. V oblasti dopravy rádi využijeme jihomoravské know-how při rozvoji integrované veřejné dopravy, která v Jihomoravském kraji funguje velmi dobře,“ řekl předseda Trenčianského samosprávného kraje Jaroslav Baška. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Komentáře