Reklama
reklama

Soutěžte se ZOO Brno

Zoo Brno nabízí žákům základních škol a gymnázií zapojit se do soutěže v rámci kampaně WAZA (Světové asociace zoologických zahrad a akvárií), která letos nese název „Biodiverzita – to jsme MY“ a klade si za cíl pomoci nám všem lépe porozumět propojení člověka a přírody.  

Biodiverzita – rozmanitost života v přírodě, její silné propojení s našimi životy i s naší budoucností – to jé téma, která by mělo děti poučit a inspirovat v letošní soutěži. Zamyslet se, co všechno máme se zvířaty společné a jak i zdánlivě malý čin může mnoho změnit. Uzávěrka soutěže je 7. dubna 2015 a slavnostní vyhlášení výsledků proběhne 25. dubna 2015 v rámci oslav Dne Země.

Cílem soutěže je zvýšení povědomí žáků základních škol a nižších ročníků gymnázií o nutnosti ochrany životního prostředí a změny životního stylu. Soutěž má tři kategorie:

1.   Výtvarná soutěž – určená pro 1. a 2. třídu ZŠ. Může se jednat o libovolnou malířskou techniku, její výběr je zcela ponechán na učitelích a žácích.

2.   Literární soutěž – pro žáky 3. až 5. Třídy. Úkolem je vymyslet pohádku, ve které bude vystupovat alespoň jeden ohrožený druh zvířete.

3.   Literární soutěž – pro žáky II. stupně. Úkolem je vymyslet povídku v rozsahu max. 3 normostran, jejíž téma souvisí s letošní kampaní.

Pokud se do soutěže žáci zapojí, prosíme o zaslání maximálně 3 prací v každé kategorii. Ty pak boudou v rámci Jihomoravského kraje vyhodnoceny a odměněny věcnými cenami. Soutěž spolupořádají Zoo Brno a studenti Provozně ekonomické fakulty MENDELU v Brně. Nejlepší práce s uvedením hesla SOUTĚŽ na obálce zasílejte do 7. 4. 2015 (platí datum odeslání poštou) na adresu:

Doc. Ing. Jana Turčínková, Ph.D.

PEF MENDELU v Brně

Zemědělská 1

613 00 Brno

 

Více informací za Zoo Brno: bochnickova@zoobrno.cz

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře