Reklama
reklama

Soutěžte se ZOO Brno

Zoo Brno nabízí žákům základních škol a gymnázií zapojit se do soutěže v rámci kampaně WAZA (Světové asociace zoologických zahrad a akvárií), která letos nese název „Biodiverzita – to jsme MY“ a klade si za cíl pomoci nám všem lépe porozumět propojení člověka a přírody.  

Biodiverzita – rozmanitost života v přírodě, její silné propojení s našimi životy i s naší budoucností – to jé téma, která by mělo děti poučit a inspirovat v letošní soutěži. Zamyslet se, co všechno máme se zvířaty společné a jak i zdánlivě malý čin může mnoho změnit. Uzávěrka soutěže je 7. dubna 2015 a slavnostní vyhlášení výsledků proběhne 25. dubna 2015 v rámci oslav Dne Země.

Cílem soutěže je zvýšení povědomí žáků základních škol a nižších ročníků gymnázií o nutnosti ochrany životního prostředí a změny životního stylu. Soutěž má tři kategorie:

1.   Výtvarná soutěž – určená pro 1. a 2. třídu ZŠ. Může se jednat o libovolnou malířskou techniku, její výběr je zcela ponechán na učitelích a žácích.

2.   Literární soutěž – pro žáky 3. až 5. Třídy. Úkolem je vymyslet pohádku, ve které bude vystupovat alespoň jeden ohrožený druh zvířete.

3.   Literární soutěž – pro žáky II. stupně. Úkolem je vymyslet povídku v rozsahu max. 3 normostran, jejíž téma souvisí s letošní kampaní.

Pokud se do soutěže žáci zapojí, prosíme o zaslání maximálně 3 prací v každé kategorii. Ty pak boudou v rámci Jihomoravského kraje vyhodnoceny a odměněny věcnými cenami. Soutěž spolupořádají Zoo Brno a studenti Provozně ekonomické fakulty MENDELU v Brně. Nejlepší práce s uvedením hesla SOUTĚŽ na obálce zasílejte do 7. 4. 2015 (platí datum odeslání poštou) na adresu:

Doc. Ing. Jana Turčínková, Ph.D.

PEF MENDELU v Brně

Zemědělská 1

613 00 Brno

 

Více informací za Zoo Brno: bochnickova@zoobrno.cz

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře