Reklama
reklama

Sníh působí na silnicích potíže. Řidiči musí počítat se zdržením

Během odpoledne měli jihomoravští  policisté nahlášeno téměř půldruhé stovky událostí v dopravě souvisejících s místy hustým sněžením. 

Počet nehod narůstal se sílící dopravní špičkou. Více než devadesát z nahlášených událostí byly buď havárie, nebo dopravní nehody. Zbývající oznámení měla vztah k průjezdnosti silnic či jejich špatné sjízdnosti. V důsledku kolizí na dálnici byla tato několikrát neprůjezdná a tvořily se dlouhé kolony. Ta ve směru na Prahu na kilometru 187 se začala postupně rozjíždět až kolem osmnácté hodiny. Stejně tak tomu bylo ve směru na Ostravu kolem dvoustého kilometru. I na D2 ve směru na Brno byly problémy v důsledku havárie na 11 kilometru. Problémy s průjezdností byly i na hraničních přechodech s Rakouskem. Mezi Drasenhofenem a Mikulovem činila největší problémy nehoda na rakouské straně.

Uvízlé kamióny pak blokovaly průjezd hraničním přechodem v Mikulově. Na obou místech operovaly policejní hlídky, které se za pomocí techniky silničářů snažily úseky zprůjezdnit. I když bylo nahlášeno velké množství kolizí, havárií a nehod, většina z nich se obešla bez zranění. Pokud byli účastníci nehod zraněni, tak pouze lehce. Situace na silnicích se začala zklidňovat až ve večerních hodinách, kdy přestalo sněžit a poklesl provoz na komunikacích.

Vzhledem k souvislému sněžení policisté varují řidiče, aby jezdili na silnicích v kraji opatrně. Z mnoha míst jsou hlášeny dopravní nehody a obtížně sjízdné komunikace, dálnici D2 i silnice u Slavkova u Brna, Lechovic a jinde blokují vzpříčené kamiony.  Řidiči musí počítat  se zdržením ať už kvůli nehodám, nebo uvízlým nákladním autům.

Samozřejmostí  by měla být  zimní výbava, dostatek paliva v nádrži, lehká noha na plynu a ještě lehčí na brzdě. Pokud řidiči nemusí vyjíždět, ať nevyjíždí. 

Autor: 
admin
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Komentáře