Reklama
reklama

Sníh působí na silnicích potíže. Řidiči musí počítat se zdržením

Během odpoledne měli jihomoravští  policisté nahlášeno téměř půldruhé stovky událostí v dopravě souvisejících s místy hustým sněžením. 

Počet nehod narůstal se sílící dopravní špičkou. Více než devadesát z nahlášených událostí byly buď havárie, nebo dopravní nehody. Zbývající oznámení měla vztah k průjezdnosti silnic či jejich špatné sjízdnosti. V důsledku kolizí na dálnici byla tato několikrát neprůjezdná a tvořily se dlouhé kolony. Ta ve směru na Prahu na kilometru 187 se začala postupně rozjíždět až kolem osmnácté hodiny. Stejně tak tomu bylo ve směru na Ostravu kolem dvoustého kilometru. I na D2 ve směru na Brno byly problémy v důsledku havárie na 11 kilometru. Problémy s průjezdností byly i na hraničních přechodech s Rakouskem. Mezi Drasenhofenem a Mikulovem činila největší problémy nehoda na rakouské straně.

Uvízlé kamióny pak blokovaly průjezd hraničním přechodem v Mikulově. Na obou místech operovaly policejní hlídky, které se za pomocí techniky silničářů snažily úseky zprůjezdnit. I když bylo nahlášeno velké množství kolizí, havárií a nehod, většina z nich se obešla bez zranění. Pokud byli účastníci nehod zraněni, tak pouze lehce. Situace na silnicích se začala zklidňovat až ve večerních hodinách, kdy přestalo sněžit a poklesl provoz na komunikacích.

Vzhledem k souvislému sněžení policisté varují řidiče, aby jezdili na silnicích v kraji opatrně. Z mnoha míst jsou hlášeny dopravní nehody a obtížně sjízdné komunikace, dálnici D2 i silnice u Slavkova u Brna, Lechovic a jinde blokují vzpříčené kamiony.  Řidiči musí počítat  se zdržením ať už kvůli nehodám, nebo uvízlým nákladním autům.

Samozřejmostí  by měla být  zimní výbava, dostatek paliva v nádrži, lehká noha na plynu a ještě lehčí na brzdě. Pokud řidiči nemusí vyjíždět, ať nevyjíždí. 

Autor: 
admin
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře