Reklama
reklama

Sníh působí na silnicích potíže. Řidiči musí počítat se zdržením

Během odpoledne měli jihomoravští  policisté nahlášeno téměř půldruhé stovky událostí v dopravě souvisejících s místy hustým sněžením. 

Počet nehod narůstal se sílící dopravní špičkou. Více než devadesát z nahlášených událostí byly buď havárie, nebo dopravní nehody. Zbývající oznámení měla vztah k průjezdnosti silnic či jejich špatné sjízdnosti. V důsledku kolizí na dálnici byla tato několikrát neprůjezdná a tvořily se dlouhé kolony. Ta ve směru na Prahu na kilometru 187 se začala postupně rozjíždět až kolem osmnácté hodiny. Stejně tak tomu bylo ve směru na Ostravu kolem dvoustého kilometru. I na D2 ve směru na Brno byly problémy v důsledku havárie na 11 kilometru. Problémy s průjezdností byly i na hraničních přechodech s Rakouskem. Mezi Drasenhofenem a Mikulovem činila největší problémy nehoda na rakouské straně.

Uvízlé kamióny pak blokovaly průjezd hraničním přechodem v Mikulově. Na obou místech operovaly policejní hlídky, které se za pomocí techniky silničářů snažily úseky zprůjezdnit. I když bylo nahlášeno velké množství kolizí, havárií a nehod, většina z nich se obešla bez zranění. Pokud byli účastníci nehod zraněni, tak pouze lehce. Situace na silnicích se začala zklidňovat až ve večerních hodinách, kdy přestalo sněžit a poklesl provoz na komunikacích.

Vzhledem k souvislému sněžení policisté varují řidiče, aby jezdili na silnicích v kraji opatrně. Z mnoha míst jsou hlášeny dopravní nehody a obtížně sjízdné komunikace, dálnici D2 i silnice u Slavkova u Brna, Lechovic a jinde blokují vzpříčené kamiony.  Řidiči musí počítat  se zdržením ať už kvůli nehodám, nebo uvízlým nákladním autům.

Samozřejmostí  by měla být  zimní výbava, dostatek paliva v nádrži, lehká noha na plynu a ještě lehčí na brzdě. Pokud řidiči nemusí vyjíždět, ať nevyjíždí. 

Autor: 
admin
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře