Reklama
reklama

Slavnostní udílení Cen města Brna bude možné sledovat on-line

V úterý 10. února 2015 se uskuteční slavnostní ceremoniál udílení Cen města Brna 2014, který v 18.30 hodin zahájí primátor města Petr Vokřál ve Sněmovním sále Nové radnice v Brně. V průběhu slavnostního večera bude oceněno dvanáct významných osobností. 

„Brno má dostatek tvůrčích lidí, kteří mu dokážou dláždit cestu k lepší budoucnosti. K budoucnosti v moderním světě, který stojí a padá s hospodářským, technickým a kulturním rozvojem. Bude mi velkou ctí osobně předat oceněným laureátům Ceny města Brna pro rok 2014,“ uvedl primátor města Brna Petr Vokřál.

Slavnostní ceremoniál bude možné sledovat také prostřednictvím on-line přenosu na stránkách města www.brno.cz .

Ceny města Brna pro rok 2014
Na udělení Ceny města Brna pro rok 2014 bylo podáno celkem 54 návrhů, jimiž bylo v jednotlivých oblastech dle pravidel navrženo udělení Ceny města Brna pro rok 2014 celkem 43 osobnostem, dvěma dvojicím a dvěma kolektivům. Návrhy byly zaslány do všech 12 oblastí.

Zastupitelstvo města Brna na svém zasedání 19. prosince 2014 schválilo navržený seznam nominovaných na Cenu města Brna pro rok 2014.

Oceněné osobnosti
- prof. Ing. Petr Vavřín, DrSc. – technické vědy
- prof. RNDr. Miloslav Druckmüller, CSc. – přírodní vědy
- prof. MUDr. Jiří Vorlíček, CSc. – lékařské vědy a farmacie
- prof. PhDr. Rudolf Šrámek, CSc. – společenské vědy
- Ing. arch. Iveta Černá – architektura a urbanismus
- Woody Bohuslav Vašulka – výtvarné umění a design
- Magdalena Kožená – hudba 
- PhDr. Vít Závodský – literární činnost a publicistika
- prof. PhDr. Václav Cejpek – dramatické umění
- prof. PhDr. Michal Charvát, CSc. – sport
- dr. Ferdinand Trauttmansdorff – mezinárodní spolupráce města Brna
- Mgr. Zdeněk Křivka (in memoriam) – zásluhy o svobodu a demokracii

Více o ceremoniálu
Projev pronese primátor města Brna Petr Vokřál. Moderovat a provázet celým večerem bude Aleš Zbořil. V rámci programu vystoupí Petr Gazdík z Městského divadla Brno, komponované hudební pásmo zazní v podání Moravských žesťů. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Znojemští policisté dopadli muže, který ukradl horské kolo. Při vyšetřování navíc vyšlo najevo, že s podobnou krádeží má muž již předchozí zkušenosti.
24.08.2017 - 08:05
V průběhu letošního léta to byla v Brně jedna dopravní uzavírka za druhou, a vypadá to, že konce dopravních omezení se jen tak nedočkáme. Město má v plánu opravy ulic Gorkého a Arne Nováka, které...
23.08.2017 - 11:45
Milovníci kempování a táborníci mohou slavit. Hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek v úterý zrušil zákaz rozdělávání ohňů. Nic tedy táborníkům nebrání v tom, opéci si poslední prázdninový...
23.08.2017 - 06:58
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
Komentáře