Reklama
reklama

Školáci z brněnské školy v Rozmarýnově ulici získali truhlici markraběte Jošta

Markrabě Jošt a Brno, téma, které zajímá moravskou metropoli od loňského podzimu, se stalo i náplní hry pro brněnské školní skupiny. Školáci se v ní seznámili s tímto obratným politikem, citelně zasahoval i do záležitostí českého království. 

Hlavní cenu, truhlici markraběte Jošta plnou dárků a sladkostí, dnes získali školáci ze Soukromé mateřské školy a základní školy v Rozmarýnově ulici v brněnském Jundrově. Předal jim ji sám markrabě Jošt – průvodce Turistického informačního centra Zdeněk Galandr, který oblékl kostým z období vlády Lucemburků, Karla IV. a markraběte Jošta.

Hra a prohlídky začaly 11. dubna. O truhlici markraběte Jošta bojovalo více než sto školáků. Program hry vždy začínal u jeho jezdecké sochy na Moravském náměstí. Žáci spolu s průvodcem podnikli výpravu po stopách moravských Lucemburků, seznámili se s nejvýznamnějšími představiteli tohoto rodu, dozvěděli se, co měli společného se samotným Karlem IV. a především získali představu o tom, jak Brno a vůbec život v něm ve 14. století vypadaly. Druhá polovina programu se odehrála v Mincmistrovském sklepě, kde se žáci dozvěděli tajemství mincovnictví za dob Lucemburků.

Během celé hry plnily děti úkoly, aby získaly tři klíče.

Turistické informační centrum města Brna pořádá prohlídky města s průvodcem pro školní skupiny po celý rok. Každý rok pořádá i speciální hry pro školáky. „Letos jsme však poprvé uspořádali hru, jejímž tématem byli moravští Lucemburkové a připomněli tak i 700. výročí narození Karla IV.,“ doplňuje ředitelka Turistického informačního centra Jana Janulíková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře