Reklama
reklama

Skleněný Kulturní dům má vylepšit tvář náměstí v Kuřimi

Kulturní dům na náměstí Osvobození v Kuřimi by měl mít podle vítězného projektu po rekonstrukci skleněnou fasádu. Stejně tak jako u sportovní haly ale město stále hledá způsob financování rekonstrukce tohoto kulturního stánku. Rekonstrukce by měla stát dle propočtů asi 60 milionů korun.

Kulturní dům nedávno oslavil padesát let a rekonstrukci potřebuje každá jeho část. V novém domě má být sál pro různé akce, prostory pro hudbu, restaurace, kavárna, sál pro divadla. O tom, jestli při rozhodování o přidělení financí dostane přednost před sportovní halou, rozhodne zastupitelstvo města při schvalování plánu investic na další roky. „Způsoby financování a možnosti získat dotace se stále hledají. V současnosti se nám daří soutěžit konečnou realizační cenu výrazně pod rozpočtovými náklady, doplnil místostarosta města Oldřich Štarha.

Opravy kulturního domu, které nezačnou dřív než v roce 2014 se ale nebudou moci dělat za provozu.  Kulturní dům se proto na nějakou dobu prostě uzavře. Fasáda hmoty do náměstí bude tvořena kompaktním skleněným obkladem, za kterým jsou navrženy okenní otvory. Ty osvětlují reprezentativní prostory domu. Díky prosklenému centru se tak výrazně změní tvář náměstí. „I Náměstí osvobození by si zásadní revitalizaci zasloužilo. V rámci příprav projektu rekonstrukce kulturního domu vznikla studie, která toto řeší. Zatím však zůstane pouze u té studie, na náměstí dojde ve druhé etapě,“ dodal Štarha.

Jako částečná náhrada kulturního domu mohou v Kuřimi sloužit prostory bývalé kotelny na ulici Popkova, kterou město chce opravit za méně než pět milionů korun. „Tento objekt je svým způsobem unikátní. Nosné konstrukce tvoří železobetonový skeletový systém o poměrně velké světlé výšce. Mělo by zde vzniknout  kulturně-společenské zařízení a do budoucna poskytnout maximální variabilitu s možností využití pro děti i seniory,“ nastínil možnosti řešení do doby rekonstrukce Kulturního domu místostarosta Štarha.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře