Reklama
reklama

Silný vítr v nočních hodinách lámal stromy a komplikoval dopravu (Fotogalerie)

Bouřka, která se prohnala ve večerních hodinách Jihomoravským krajem zvýšila počet výjezdů hasičských jednotek. Nejčastěji bylo nutné odstraňovat popadané stromy a to především v Brně.  

Od 20.45 do 22.45 vyjeli jihomoravští hasiči ke 20 zásahům. Všechny souvisely s náhlou změnou počasí.

V Brněnských Ivanovicích spadl strom o průměru asi jeden a půl metru, který hasiči odstraňovali do pozdních nočních hodin.  Na ulici Jílová spadl strom na osobní auto. Hasiči strom s použitím motorové pily rozřezali. V Brně Židenicích bylo nutné zprůjezdnit tramvajové kolejiště.

Také v Modřicích na Brněnsku spadl strom na osobní auto a v Újezdu u Brna poškodil strom plot u rodinného domu.

V obci Přítluky na Břeclavsku ohrožovaly stromy obydlenou maringotku. Vzhledem k povětrnostním podmínkám nebylo možné je bezpečně odstranit. Hasiči proto místo vytyčili páskou a pomohli sedmi obyvatelům maringotky s evakuací.  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
Komentáře