Reklama
reklama

S vrakem na čtyřech kolech se vydal na dálnici

Doslova vrak na čtyřech kolech zastavili policisté z dálničního oddělení v Podivíně. Po dálnici D2 ve směru na Brno jel řidič s dodávkou Peugeot, kterou se policejní hlídka rozhodla zkontrolovat. 

Při důkladné kontrole policisté zjistili, že registrační značky nesouhlasí s VIN kódem vozidla, který byl navíc u dodávky vyražen dvakrát a navíc byl každý jiný. Vozidlo bylo totiž složeno a navařeno z karosérií dvou aut a vzhledem k už napohled nevyhovujícímu technickému stavu policisté rozhodli o jeho další, podrobnější prohlídce.

Na stanici technické kontroly pak odborníci zjistili hned osm nebezpečných závad – dodávka měla špatné brzdy, které nedosahovaly brzdného účinku u žádného z kol, karosérie byla natolik zkorodovaná, že bezprostředně ohrožovala bezpečnost jízdy, sklo bylo poškozené tak, že ohrožovalo přepravované osoby, z dodávky unikaly provozní kapaliny. Vážných závad bylo na vozidle dvanáct – mimo jiné nesvítila některá obrysová světla a blinkry. Řidiči, který se dodávkou, která bezprostředně ohrožovala nejen jeho, ale i ostatní účastníky provozu, teď hrozí pokuta až deset tisíc korun a zákaz činnosti až na jeden rok.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Kontrola ledu Foto: Centrum news
Muž si chtěl v Králově Poli zkrátit cestu přes jezírko. To ale nebylo dostatečně zamrzlé a muž se propadl do ledové vody. Nebýt náhodného kolemjdoucího, patrně by utonul.
24.01.2018 - 07:23
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Komentáře